„Stonewall“ ragina krikščionis visame pasaulyje remti LGBT* asmenų teises

Jungtinės Karalystės LGBT* teisių organizacija „Stonewall“ išleido gidą „Krikščionių lyderiai siekiant LGBT* asmenų lygybės“ (angl. Christian Role Models for LGBT Equality), kuriame pateikiamos socialinę integraciją skatinančios LGBT* krikščionių visame pasaulyje istorijos. Knygoje 20 skirtingas tapatybes ir identitetą turinčių krikščionių iš viso pasaulio pasakoja savo gyvenimo istorijas.

„Stonewall“ gidas „Krikščionių lyderiai siekiant LGBT* asmenų lygybės“, kuriuo siekiama skatinti toleranciją LGBT* asmenų atžvilgiu krikščionių bendruomenėje, bus platinamas ne tik Jungtinėje Karalystėje, bet ir tarptautiniu mastu. Leidinyje pasakojama vyskupo iš Ugandos, kuris, nepaisydamas gimtojoje šalyje vyraujančio priešiškumo LGBT* asmenų teisėms, remia LGBT* bendruomenę ir rizikuoja laisvės atėmimo bausme, istorija.

Knygoje taip pat pateikiamas homoseksualaus vyro iš Rusijos, kuriam dvasininkas per išpažintį grasino prakeiksmu ir reikalavo nutraukti vienalyčius santykius. Pašnekovas pabrėžė, jog jo šalyje LGBT* asmenys verčiami rinktis tarp tikėjimo ir savo seksualinės orientacijos ir/ar lytinės tapatybės. Vis dėlto, homoseksualus vyras ragina LGBT* krikščionis nebijoti pripažinti, kad „gyvenimo tikslas yra išlikti savimi ir sau nemeluoti“.

Kitas leidinio herojus, pastorius iš Pietų Amerikos, tikino, jog jo universitete buvo nužudytas tariamai homoseksualus ar biseksualus žmogus. „Dirbau ir su tėvais, kurie man aiškino, kad nužudytų savo vaiką, jei sužinotų, jog jis yra homoseksualus. Jie mano, kad tai – prakeiksmas,“ – pasakojo pastorius.

Nors kai kurios „Stonewall“ išleisto leidinio istorijos atskleidžia, kiek daug darbų dar reikia atlikti siekiant skatinti toleranciją LGBT* asmenų atžvelgiu krikščionių bendruomenėje, knygos herojai aiškiai parodo, kad yra nemažai krikščionių lyderių, kurių pavyzdžiu galima sekti siekiant LGBT* asmenų pripažinimo religinėse bendruomenėse.

LGBT* teisių organizacija „Stonewall“ tikisi, kad leidinys „Krikščionių lyderiai siekiant LGBT* asmenų lygybės“ prisidės prie bendrų LGBT* ir religinių bendruomenių diskusijų bei paskatins religingų LGBT* asmenų integraciją religinėse bendruomenėse. „Išleisdami šį leidinį siekiame parodyti plačiajai visuomenei, kad religingi LGBT* asmenys egzistuoja ir priklauso religinėms bendruomenėms. Pernelyg dažnai daroma prielaida, kad mūsų įsitikinimai per daug skirtingi, bet šiame leidinyje pateikiamos istorijos įrodo, jog religija yra ir tikėjimas artimo meile. Pozityviai žvelgiame į ateitį, kai visi be išimties žmonės bus priimti religinių bendruomenių, nepaisant jų įsitikinimų, tikėjimo, seksualinės orientacijos ir/ar lytinės tapatybės,“ – pabrėžė „Stonewall“ vadovė Ruth Hunt.