Juostos „Rocketman“ kūrėjai atskleidžia filmo kostiumų kūrimo užkulisius

Internetinėje erdvėje pasirodė vaizdo klipas, atskleidžiantis muzikinio fantastinio filmo „Rocketman“ kostiumų kūrimo užkulisius. Kultiniam pop muzikos atlikėjui Elton John dedikuotas režisieriaus Dexterio Fletcherio filmas, pavadintas vienos iš jo dainų garbei, atskleidžia fantastišką, mitais ir legendomis apipintą garsenybės gyvenimą ir jo kelią į šlovę.

Per penkis dešimtmečius trunkančią karjerą, E. John scenoje pademonstravo eilę ekstravagantiškų kostiumų – masyvūs akiniai ir skrybėlės, perukai, spalvingi batai įspūdingo aukščio pakulnėmis, plunksnomis ir kristalais nusėti kostiumai tapo atlikėjo vizitinėmis kortelėmis. Vyras tikina, jog net ir šiandien kostiumą išsirenka iki pasirodymo likus vos 20-iai minučių ir nėra linkęs planuoti savo pasirodymo. „Pasiduodu jausmams ir emocijoms“ – tikina atlikėjas, kurio teigimu, kostiumai padaro jį Eltonu Johnu, o nužengus nuo scenos ir palikus juos drabužinėje, jis virsta eiliniu dainuoti mėgstančiu vyruku iš Didžiosios Britanijos.

„Rocketman“ kostiumus kūrusio dizainerio Julian Day teigimu, E. John – spalvingiausias visų laikų poproko muzikos atlikėjas, tad filmavimams komanda sukūrė daugiau nei 50 porų batų ir tiek pat akinių, sunaudojo šimtus metrų audinių ir peržiūrėjo eilę atlikėjo pasirodymo vaizdo įrašų. Dizaineris tikino dalį kostiumų stengęsis atkurti detaliai, o kūręs likusius – improvizavo ir leido sau interpretuoti bei suteikti jiems naujų savybių. Ryškiausiu XX a. atlikėju vadinamas E. John tapo vienu iš filmo prodiuserių, konsultavo juostos kūrėjus bei leido dizaineriui lankytis jo drabužinėje ir iš arti pamatyti legendinius kostiumus.

 

Pagrindinį vaidmenį juostoje atlikęs ir kultinį dainininką įkūnijęs aktorius Taron Egerton tikina, jog matuotis įspūdingus sceninius kostiumus ir vaidinti vilkint juos – linksmiausia filmavimų dalis. „Nors dauguma kostiumų – pakankamai gremėzdiški ir iššaukiantys, jie – stebėtinai patogūs, o vilkėdamas juos iš tiesų jautiesi esąs kitu žmogumi! Prisijaukinęs E. Johno aprėdus, pasijutau nepaprastai išlaisvėjęs“, – tikina jis. Paklaustas ar norėtų dar sykį sugrįžti į „Rocketman“ filmavimo aikštelę, aktorius su šypsena nukerta neigiamai. „Dauguma kostiumų – puošti Swarovski kristalais, plunksnomis ar kitomis smulkiomis detalėmis, dėl kurių jų negalima skalbti, o valymas tampa ypač sudėtinga procedūra. Yra keletas kostiumų, kuriuos filmuojantis dėvėdavau net keliskart per savaitę keleto mėnesių bėgyje, tad nenorėčiau dar sykį filmuotis vien todėl, jog šiandien jie – lipnūs ir kvepia toli gražu ne pavasariška gaiva“, – juokiasi aktorius, filme „Rocketman“ pasirodysiantis jau birželio 7-ąją.

Filmo anonsas

Vaizdo siužetas apie kostiumų kūrimo užkulisius

Daugiau informacijos www.kinokodas.lt ir www.facebook.com/kinokodas.lt/