“Share Your Colors ” apsilankymas SapfoFest 2016

Vasaros pažiba SapfoFest šiemet šventė penktą gimtadienį, ir “Share Your Colors” jaunimo mainų komanda apsilankė jame su dovanomis!

Nepriklausomas queer festivalis SapfoFest  yra išskirtinis savo prieinamumu ir atvirumu – norinčios(-tys) yra kviečiamos(-mi) prisidėti prie programos: skaityti paskaitas, moderuoti diskusijas, vesti dirbtuves, eksponuoti savo kūrinius, groti, šokti ar dainuoti bei kitaip dalyvauti festivalio įgyvendinime – savanoriaujant, prisidedant finansiškai, ar tiesiog dalyvaujant! Atskleisiu paslaptį – per vieną festivalį galima nuveikti viską iš šio sąrašo. Na, beveik…

Po jaunimo mainų „Share Your Colors“, vykusių Olandijoje liepos 5-15 dienomis,  grįžom kas šeštadienį, kas sekmadienį  ir, vos išsikrovę daiktus, apsiprausę ir apsiskalbę, pradėjom ruoštis Sapfo. Nauja patirtis buvo ne tik programą stebėti iš šalies, bet ir vesti dirbtuves bei platinti savo atsivežtą, jaunimo mainų metu sukurtą leidinį – spalvinimo knygelę, skirtą šviesti vaikus ir suaugusiuosius, kurioje aiškiai ir suprantamai pateikiami pagrindiniai LGBTQIA+ apibrėžimai .

Penktadienį – pirmą festivalio dieną – žmonės smalsavo, noriai dėjosi knygelę į kišenę, keli pasidalino įžvalgomis. Tačiau tikras bumas įvyko  šeštadienį – prie Info Taško įsikūrė tikros spalvinimo dirbtuvės! Ir nors antroje dienos pusėje, kai Info Taške įsikūrė dar ir Info-Krautuvė, spalvinimo knygelė šiek tiek pasislėpė bendroje masėje, tačiau per tris festivalio dienas ne tik išdalinom visas kopijas, bet ir radome žmonių, kurie norėtų kartu su mumis plėtoti šią idėją.

O šeštadienį vakare vedėme dirbtuves „Guided Fantasy“, kurias taip pat parsivežėme iš Olandijos. Renginyje dalyvavo net penkiolika žmonių – norinčių buvo ir daugiau, tačiau dėl dirbtuvių pobūdžio prasidėjus renginiui durys buvo uždarytos, ir vėluojantys liko už durų. Viskas  praėjo sklandžiai ir maloniai, žmonės noriai dalinosi įžvalgomis ir idėjomis, mums kartu pavyko sukurti jaukią ir įkvepiančią atmosferą – taip atsirado galimybė dirbtuvėmis „pasidalinti“, žmonės parodė susidomėjimą dirbtuves atkurti savoje aplinkoje ir populiarinti.

Ačiū „Share Your Colors“ ir „Active Rainbow“ jaunimo mainų kūrėjams ir dalyviams už neįkainojamus įgūdžius ir įkvėpimą, ir ačiū SapfoFest bendruomenei – už erdvę saviraiškai, buvimui, potyriams, jausmams, už galimybę jaustis kažko didesnio dalimi.

13734917_204826806582290_3004202172218442362_o 13690904_204826809915623_5119363644847141847_o Erazmus + Logo