Europos Komisija pristatė socialinę kampaniją „Mes visi svajojame apie tą patį“

Š. m. rugpjūčio 5 dieną Europos Komisija pristatė socialinę kampaniją „Mes visi svajojame apie tą patį“, kuria siekiama pagerinti visuomenės supratimą ir padidinti jos palankumą lesbietėms, gėjams, biseksualiems, translyčiams ir interseksualiems (LGBTI) asmenims. Tai – vienas iš 2015 m. gruodžio mėn. pristatyto Komisijos „Veiksmų LGBTI asmenų lygybei skatinti sąrašo“ punktų.

Liūdna, tačiau priekabiavimas arba užpuolimai gatvėje dėl to, kas esi, Europoje tebėra LGBTI asmenų kasdienybė. 2015 m. „Eurobarometro“ diskriminacijos tyrimo duomenimis, 60 proc. ES piliečių mano, kad diskriminacija dėl seksualinės orientacijos ir lyties tapatybės yra plačiai paplitusi. Tuo pačiu metu 71 proc. respondentų remia lygias LGBT asmenų teises.

Komisija yra įsipareigojusi ginti ir remti lygybę, toleranciją bei tarpusavio pagarbą. Tai – pamatinės Europos Sąjungos vertybės. Siekdama įveikti LGBTI asmenų diskriminaciją ES, Europos Komisija ėmėsi įgyvendinti „Veiksmų LGBTI lygybei skatinti sąrašą“. 2016 m. birželio mėn. Europos Sąjungos Taryba pirmą kartą priėmė Tarybos išvadas dėl LGBTI lygybės, kuriomis palaiko Europos Komisijos veiksmus šioje srityje.

Įgyvendindama minėtą Veiksmų sąrašą, Europos Komisija supratimą šiuo klausimu stiprina rengdama kampaniją #ShareYourDream. Kampanijos koncepcija pagrįsta idėja, kad nepriklausomai nuo to, ką jūs mylite, arba kas jūs esate, mes visi svajojame apie tą patį. Nesvarbu, ar norėtume ilgiau pabūti su mylimais žmonėmis, ar pakeisti pasaulį, mus sutelkia tai, kas mums bendra.

Kampanijos idėja bus plėtojama ir Europos Komisijos valtyje per rugpjūčio 6 d. Amsterdamo kanalais rengiamą „EuroPride 2016“ paradą, kuriame dalyvaus ir Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL atstovai.

Remkite ir sekite kampaniją socialiniuose tinkluose – dalinkitės savo svajonėmis #ShareYourDream.

Informacija apie socialinę kampaniją