Serui Ianui McKellenui Londone suteiktas „Freedom of the City“ apdovanojimas

Legendiniam britų aktoriui įteiktas „Miesto laisvės“ (angl. Freedom of the City) apdovanojimas už nuopelnus skatinant LGBTI teises.

Homoseksualumo neslepiantis I. McKellenas, geriausiai žinomas iš filmų „Žiedų valdovas“ (Gendalfas) ir „Haris Poteris“ (Dumbldoras), apdovanojimą gavo Londono „Guildhall“ salėje. Ceremonijoje aktoriui suteikta simbolinių privilegijų, pavyzdžiui, varyti avių bandą per Londono tiltą.

Aktorius ir filantropas įkūrė LGBTI aktyvistų grupę „Stonewall UK“, remia Londono „Pride“ renginius ir fondą „The Albert Kennedy Trust“. „Mano kartai „Pride“ eitynės buvo sunkiai įsivaizduojamas dalykas“, – tikino I. MacKellenas. „Puiku, kad ateities kartoms ši teisė užtikrinta. Galvosiu apie vietas, kur šios  eitynės uždraustos, kur slopinama išraiškos laisvė.“

Aktorių apdovanojimui nominavusi merė Fiona Woolf apibūdino jį kaip „išskirtinio talento aktorių, pelniusį tarptautinį pripažinimą“. „Jis taip pat yra nenuilstantis kovotojas už lygybę, todėl su dideliu susižavėjimu siūliau pagerbti Iano McKelleno pasiekimus“, – komentavo Londono merė.