Juodkalnijos „Pride“ eitynėse žygeivius pranoko policijos pajėgos

Apie 200 LGBT* aktyvistų, saugomų 2000 viešosios tvarkos pareigūnų, lapkričio 2 dieną žygiavo antrosiose Juodkalnijos „Pride“ eitynėse. Policijos pajėgos kone užtvindė konservatyvios Balkanų valstybės, siekiančios narystės Europos Sąjungoje, sostinės Podgoricos centrą.

Transparantais su užrašais „Mylėkime vienas kitą“, „Tai tik pradžia“ nešini LGBT* aktyvistai žygiavo pro pagrindinius Juodkalnijos vyriausybės pastatus. Prie taikios „Pride“ eisenos prisijungė Juodkalnijos Žmogaus ir mažumų teisių apsaugos ministras Suadas Numanovičius, Podgoricos meras Slavoljubas Stijepanovičius ir keli ES šalių ambasadoriai.

Priešingai nei 2013 metais, kai LGBT* teisių gynėjai buvo evakuoti po susirėmimų su dešiniųjų ekstremistais, pranešimų apie incidentus šiemet negauta. Policija pernai apklausė beveik šimtą potencialių neramumų kurstytojų ir aptiko maišą degių medžiagų. Du nepilnamečiai bus teisiami už ketinimą pasikėsinti į renginio dalyvius savadarbėmis bombomis.

„Šiandien aš esu laimingiausias žmogus pasaulyje! Šiemet glaudžiau bendradarbiavome su valdžios institucijomis“, – tikino organizacijos „Queer Montenegro“ prezidentas Danielis Kalezicas.

Kaip ir kitose Balkanų šalyse, Juodkalnijoje stipriai įsigalėjusi mačo kultūra. Dėl netolerancijos LGBT* asmenys neretai patiria priekabiavimą bei radikalių dešiniųjų ar chuliganų grupuočių išpuolius. Vis dėlto, siekdama narystės ES, Juodkalnija privalės ginti visų visuomenės grupių žmogaus teises.