Seimo homofobams – kirtis iš Strasbūro

Penkiasdešimt trys Seimo nariai, aktyviai siekę, kad  praėjusią gegužę  būtų uždraustos pirmosios homoseksualų eitynės „Už lygybę“ sulaukė kirčio iš Strasbūro. Šiandien Europos žmogaus teisių teismas patvirtino, kad nepagrįstas panašių eitynių draudimas Maskvoje pažeidžia Europos žmogaus teisių konvenciją.

Byloje Aleksejev prieš Rusiją teismas pažymėjo, kad „vien tik rizika, kad demonstracija gali sukelti neramumų nebuvo pakankama pateisinti jos draudimą. Jei kiekviena galimybė, kad demonstracijos metu pasireikš įtampa tarp oponuojančių grupių, pasibaigtų demonstracijos draudimu, iš visuomenės būtų atimta galimybė išgirsti skirtingus požiūrius dėl klausimų, į kuriuos jautriai reaguoja dauguma, o tai prieštarauja Konvencijos principams“.
Lietuvos gėjų lygos (LGL) pirmininkas Vladimiras Simonko džiaugiasi Maskvos aktyvistų teisine pergale. Tačiau jis pastebi ir nerimą keliančių sąsajų tarp homoseksualų teisių padėties Rusijoje ir Lietuvoje:
„ Lietuvos Seime metus buvo svarstomos homofobinės Baudžiamojo bei Administracinių teisės pažeidimų kodeksų pataisos, kuriomis buvo siekiama uždrausti „homoseksualių santykių propagavimą viešose vietose“. Seimo narys Petras Gražulis atsiėmė šiuos gėdingus projektus prieš jo neliečiamybės klausimo svarstymą. Tačiau sulaukęs daugumos Seimo narių palaikymo dėl skandalingo elgesio eitynių „Už lygybę“ metu suskubo įregistruoti analogišką prieš homoseksualų viešus renginius nukreiptą įstatymo pataisą“.
LGL pirmininkas ragina Seimo narius išsamiau susipažinti su Europos žmogaus teisių teismo jurisprudencija homoseksualų ir transsekualų teisių srityje.