Festivalio programoje – filmas ir apie Lietuvą

Nors šių metų „Nepatogaus Kino“ programoje nėra Lietuvos režisierių darbų, tačiau filmas apie Lietuvą visgi bus. Festivalyje įvyks jauno belgų režisierius Roland Javorník filmo “Du paradai, du pasauliai..viena Europa?” premjera. Tai filmas apie šių metų gegužę Lietuvoje vykusias Baltic Pride 2010 eitynes “Už lygybę”, sukėlusias daug aistrų. Tačiau Roland Javornik siūlo žiūrovams pažvelgti į eiseną iš kitos, mažai žiniasklaidos nušviestos pusės.

Roland Javornik 2009 m. baigė žiniasklaidos ir dizaino akademiją su savo dokumentiniu filmu “For this is my blood“. Dokumentinis filmas, perteikiantis asmeninę kelionę ieškant atsakymo, kodėl gėjams yra draudžiama duoti kraujo Belgijoje, buvo nominuotas Wanatoe apdovanojimui kaip vienas iš 10 geriausių diplominių projektų ir buvo pakviestas į keletą filmų festivalių. Baigęs šį projektą, jis pradėjo dirbti kaip reklaminių ir muzikinių vaizdo klipų režisierius, kol išdrįso pasinerti į kitą nuotykį… kuris ilgainiui išsivystė į dokumentinį filmą “Du paradai, du pasauliai..viena Europa?”

Susitikimai su režisieriumi ir prodiuseriu vyks 10*21 19:00 val. K/t „Skalvija“ (festivalio atidarymo metu), 10*22 17:20 val. K/t. „Skalvija“ ir 10*23 16:00 val. „FLUXUS Ministerijoje“ parodų salėje.