Sankt Peterburge susituokė tos pačios lyties pora

Penktadienį Sankt Peterburgo metrikacijos biure susituokė Irina Shumilova ir Aliona Fursova. Nuotakos vilkėjo baltas vestuvines suknelės, rankose laikė vestuvines gėlių puokštes. Po lesbiečių poros vedybų Rusijoje kilo didelė sumaištis.

Vienalytė santuoka Rusijoje – neįteisinta, bet santuokos registratorius susidūrė su netikėta teisine spraga: Irina Shumilova yra translytė moteris, bet teisiškai yra laikoma vyru. Nors rusei jau kelerius metus taikoma hormoninė terapija ir ji gyvena kaip moteris, valstybė jos lytį traktuoja priešingai. Norėdami netenkinti pareiškimo santuokai registratoriai būtų turėję pripažinti I. Shumilovos lytį.

Pamergė Marina Teodori  džiaugėsi: „Tai yra didelis žingsnis mums visiems. Daugelis iš mūsų nori oficialiai susituokti, tačiau Rusijoje tai – vis dar neįmanoma. Išsipildė mūsų svajonė.  Tikiuosi, kad kitos poros turės panašią galimybę.“

Prieš LGBT* žmogaus teises pasisakantis politikas Vitalijus Milonovas pavadino poros santuoką „bjauriu milijonų Rusijos šeimų įžeidimu“. „Supratau registratorių neįtikinamus argumentus; į šį reikalą buvo pažiūrėta oficialiai: žvelgta ne į žmones, o pasus. Metrikacijos biuro vadovui sakiau, kad tai – nusikalstamas nerūpestingumas,“ – pareiškė V. Milonovas.