Latvijos užsienio reikalų ministras paneigė gandus apie viešo atsiskleidimo prasmę

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius atrėmė kaltinimus, kad viešai atsiskleidė esąs homoseksualus norėdamas gauti „politinių taškų“.

„Baltic Times“ praneša, kad spalio 9 dieną interviu radijo laidai metu E. Rinkevičius sakė: „Girdėjau įvairių kompromituojančių teorijų, tačiau galiu jus patikinti, kad šis mano žingsnis nėra jokio slapto plano dalis“.

„Mano atsiskleidimas neturėtų iš esmės pakeisti visuomenės požiūrio į mane ar kitus žmones. Atėjo laikas būti atviresniems ir nuoširdesniems. Patikėkite, nelengva ryžtis viešai atsiskleisti. Tokiam sprendimui reikia nemažai laiko“, – pabrėžė politikas.

„Apsvarsčiau ir pasvėriau visas teigiamas ir neigiamas savo sprendimo pasekmes ir nusprendžiau, kad geriau būti sąžiningu ir kalbėti atvirai. Kartu norėjau paskatinti visuomenę diskutuoti sudėtingomis temomis, pavyzdžiui, apie civilinę partnerystę“, – tikino E. Rinkevičius.

Latvijos užsienio reikalų ministras teigė sulaukęs įvairių visuomenės reakcijų, tačiau padėkojo visiems išreiškusiems paramą. E. Rinkevičius neatmetė tikimybės, kad jo pavyzdžiu gali pasekti ir kiti šalies politikai.

Spalio 6 dieną Latvijos užsienio reikalų ministras socialiniame tinkle “Twitter“ išreiškė paramą kaimyninėje Estijoje spalį priimtam civilinės partnerystės įstatymui. “Mūsų šalis turi sukurti teisinį pagrindą visų porų partnerystei. Kovosiu už tai. Žinau, kad dėl to kils didelė isterija, bet #Proudtobegay“.

Netrukus Latvijos užsienio reikalų ministras anglų kalba parašė dar vienareikšmiškesnę žinutę: „Išdidžiai pranešu, kad esu gėjus… Sėkmės jums visiems…“. Edgaras Rinkevičius yra pirmoji viešai atsiskleidusi Latvijos politinė figūra.

Latvijos užsienio reikalų ministro pareiškimas sulaukė atgarsio ir Lietuvoje. Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės teigimu, „visuomenei būtų aiškiau“, jei politikai vos pradėję karjerą viešai deklaruotų savo lytinę orientaciją. Asociacijos LGL valdybos pirmininkas Vladimiras Simonko, su kuriuo Seimo pirmininkė dėl užimtumo susitikti negali, „Lietuvos Ryto“ televizijos eteryje lapkričio 12 dieną su ironija teiravosi, kaip politikai turėtų tai padaryti techniškai.