Rusijos Dūmos komitetas atmetė siūlymą suvaržyti LGBT* asmenų teises

Š. m. sausio 18 dieną Rusijos Dūmos Konstitucinių teisės aktų ir valstybės kūrimo komitetas atmetė įstatymo projektą, kuriuo siūloma įvesti baudžiamąją ir administracinę atsakomybę už „viešą homoseksualumo demonstravimą“.

Rusijos Dūmos komitetas pateikė rekomendaciją, kad šalies įstatymų leidėjai per pirmąjį įstatymo projekto svarstymą parlamente balsuotų prieš šį siūlymą.

Šalies komunistų partijos pristatytą įstatymo projektą, kuriuo siūloma už „viešą netradicinės seksualinės orientacijos demonstravimą“ paskirti 5.000 rublių baudą, pasmerkė viso pasaulio žmogaus teisių aktyvistai. Įstatymo autoriai taip pat siekia apriboti homoseksualių asmenų išraiškos laisvę švietimo ir mokslo ar kultūros įstaigose – už „homoseksualumo demonstravimą“ čia gresia iki 15 dienų laisvės atėmimo bausmė.

„Šis įstatymo projektas toks absurdiškas, jog tikėjomės, kad jis nesulauks dėmesio. Tačiau atsitiko kitaip: jau numatytas pirmasis projekto svarstymas parlamente. Šio įstatymo įsigaliojimas – lyg žalia šviesa diskriminuoti ir smurtauti prieš LGBT* asmenis,“ – įsitikinusi Sankt Peterburgo LGBT* organizacijos „Coming Out“ atstovė Polina Andrianova.

logoNeapykantos nusikaltimai prieš LGBT* asmenis yra menkai matoma ir tiriama sritis, o tai trukdo tokių atvejų prevencijai ir pagalbos aukai užtikrinimui. Siekdama keisti susidariusią padėtį asociacija LGL sukūrė anketą, kurią kviečiami užpildyti visi, kuriems teko patiems patirti ar pranešti apie neapykantos nusikaltimus dėl seksualinės orientacijos ir/ar lytinės tapatybės bei lyties raiškos. Pradėk ČIA.