„London Spy“ – intriguojanti ir įtempta dviejų vyrų meilės istorija

2015 metų lapkritį BBC Two pradėjo rodyti Tom Rob Smith kurtą, penkių dalių televizijos serialą “London Spy”.

Tom Rob Smith – Anglų rašytojas, gimė ir augo Londone. Studijavo St. John‘s koledže, Kembridže, baigęs gavo „Harper Wood Studentship for English Poetry and Literature“ stipendiją ir tęsė kūrybinio rašymo studijas Parvin Universitete Italijoje. Baigęs studijas dirbo kaip scenrijų rašytojas ir redaguotojas. Daug jo kūrinių buvo gerai įvertinti, ekranizuoti. Richard Madeley ir Judy Finnegan knygą “Child 44” savo Knygų klube įtraukė į 100 geriausių dešimtmečio knygų sąrašą.

Siužeto linija kuriama trijų skirtingų žmonių gyvenimais. Pirmoji ir galima sakyti pati svarbiausia yra Denio istorija. Tai vaikinas, pabėgęs nuo savo tėvų, gyvenantis vakarėlių, linksmybių ritmu. Antrasis – Aleksas. Jis uždaras, vienišas tačiau be galo protingas žmogus. Trečiasis, ne mažiau svarbus Skotis, padėjęs Deniui išgyveninti didžiausius gyvenimo nuosmūkius. Vieną rytą, po eilinės vakarėlių nakties Denis sutinka bėgiojantį Aleksą. Nors susitikimas buvo visiškai atsitiktinis, Denis pajunta poreikį dar kartą pasimatyti su nepažįstamuoju. Tarp vyrų užsimezga ryšys, kuris virsta į stiprią meilę. Jie supranta, kad kartu nori praleisti likusį gyvenimą. Tačiau Aleksas turi paslapčių, kurių neatskleidžia, o Denis turi tamsią praeitį, apie kurią papasakoja mylimam žmogui.

Tai šnipų filmas, kuris neprimena tipinio šnipų filmo. Tai platesnė istorija apie asmenybę, kuri tarsi ne iš šio pasaulio. Jis pateko į šį pasaulį, kuris jam svetimas ir paslaptingas. Todėl tai ne tradicinis šnipų filmas, tai daugiau asmenybės minčių tyrimas. Ben Whishaw teigia, jog nėra daręs nieko panašaus, kas būtų taip įtempta ir reikalautų tokio stipraus pasiruošimo.

Visi Denio susitikimai su skirtingais žmonėmis atskleidžia filmo variklį – Denio bandymą išsiaiškinti Alekso gyvenimo mįsles. Intymumas, ir tai, kuo galima pasitikėti yra pagrindinė filmo tema.

Pirmoje serialo dalyje buvo parodyta skandalinga vienalytės poros sekso scena. Pats kūrėjas sako nustebęs, kai sužinojo, kad žmonės dėl šios scenos buvo šokiruoti. Tom Rob Smith sakė: “Aš žinojau, kad gėjų meilės istorija ne visiems bus priimtina, bet mane tikrai nustebino, kad Denio ir Alekso sekso scena pirmąjame epizode kažką šokiravo. Ji buvo tiek švelni, kiek tik galėjau ją tokią sukurti.”

Taip pat jis manė, kad žmonės labiau nepritars dėl kitos sekso scenos, kurioje buvo rodoma orgija. Paklaustas kodėl, jo nuomone, serialas sukelia tokį didelį emocinį atsaką, jis sakė: “Mes žiūrime dalykus, kurie mums padeda susieti save su tam tikrais žmonėmis. Daugybei žmonių sunku patiems atrasti savo kelią. Denis ir Aleksas buvo pasiklydę labai skirtingais būdais, tačiau surado vienas kitą.”

Serialo gerbėjai nusimins sužinoję, kad antrasis sezonas nebus kuriamas. Pasak Smith, BBC klausė, ar tęsinys bus kuriamas, tačiau nuojauta jam pasakė, kad istorija neturėtų tęstis.

Dėl atvirų sekso scenų filmą norėta uždrausti, tačiau buvo nuspręsta, kad viskas seriale padaryta tinkamai ir jokios moralės normos nėra pažeistos. Serialas sulaukė daug teigiamų atsiliepimų tiek iš kritikų, tiek iš žiūrovų.

Pagrindinio veikėjo, Denio, rolę įkūnijo Ben Whishaw, kuris vaidino ir daugelyje garsių filmų, tokių kaip “Kvepalai. Vieno žudiko istorija”, Džeimso Bondo filmuose “Skyfall” ir “Spectre”. Aktoriaus vaidyba kritikų vertinama labai teigiamai. Pasak jo paties, vaidmenų atlikimas jam sekasi todėl, kad jis mažai kalba apie savo asmeninį gyvenimą. Mažai kas žino, koks jis yra tikrame gyvenime, todėl vaidindamas jis lengviau įtikina žiūrovą, kad jis yra kažkas kitas.

Aleksą vaidinęs Edward Holcroft geriausiai žinomas iš vaidmens filme “Kingsman. Slaptoji tarnyba”.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt.