Pusė Europos gydytojų homoseksualumą vis dar tapatina su liga

Neseniai Europos Sąjungos Pagrindinių teisių agentūros (FRA) atlikta sveikatos apsaugos specialistų iš 19 Europos Sąjungos valstybių narių apklausa parodė, kad kai kuriose Europos šalyse net iki 50 proc. gydytojų homoseksualumą vis dar tapatina su liga.

ES Pagrindinių teisių agentūros (FRA) ataskaitoje „Kalbant profesionaliai: iššūkiai siekiant LGBTI asmenų lygybės“ (angl. Professionally speaking: challenges to achieving equality for LGBT people), kuria raginama imtis veiksmų siekiant užkirsti kelią klaidingoms nuostatoms, teigiama, kad dalyvaudami apklausoje sveikatos apsaugos specialistai iš Bulgarijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Slovakijos ir Vengrijos pabrėžė galimybę „užsikrėsti“ homoseksualumu. Pusė apklausoje dalyvavusių sveikatos priežiūros profesionalų iš Rumunijos homoseksualumą tapatino su liga. Daugeliu atvejų specialistai taip pat negalėjo įvardinti problemų, su kuriomis susiduria LGBTI bendruomenei priklausantys asmenys.

ES Pagrindinių teisių agentūros (FRA) direktorius Michael O’Flaherty pabrėžė, kad ataskaita atliepia poreikį gerinti švietimo ir profesinio rengimo programas.

„Naujausios FRA tyrimo išvados rodo, kad kai kurie gydytojai vis dar klaidingai įsitikinę, jog homoseksualumas yra liga. Tyrimas taip pat pabrėžia būtinybę ES valstybėms narėms vykdyti mokymus valstybės tarnautojams siekiant užtikrinti kokybiškas paslaugas, kurios padėtų įveikti daugelio LGBTI asmenų patiriamą diskriminaciją“, – tikino ES Pagrindinių teisių agentūros (FRA) direktorius.

ES Pagrindinių teisių agentūros (FRA) ataskaita taip pat rodo, kad dėl specifinių sveikatos priežiūros specialistų žinių trūkumo ypač nukenčia translyčių asmenų sveikatos apsauga. Be to, apie didelę dalį prieš LGBTI asmenis įvykdomų neapykantos nusikaltimų nėra pranešama arba jie nėra tinkamai registruojami policijos pareigūnų.