Prokuratūra nutraukė dar vieną ikiteisminį tyrimą dėl neapykantą kurstančių komentarų internete

Š. m. rugpjūčio 27 dieną nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL gavo Vilniaus apylinkės prokuratūros nutartį apie nutrauktą ikiteisminį tyrimą. Asociacija LGL į prokuratūrą pagal Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 2 dalį dėl internetiniuose portaluose išsakytų komentarų, kuriuose įžeidinėjami, niekinami homoseksualūs asmenys, skatinama juos diskriminuoti, susidoroti su jais ir prieš juos smurtauti kreipėsi šių metų pradžioje.

Specialiuoju liudytoju šiame ikiteisminiame tyrime pripažintas A. R. po straipsniu „Lietuvos gėjų lygos skundas dėl vaizdo klipo draudimo teismuose lieka nenagrinėtas“ paliko tokį komentarą (kalba netaisyta): „Geriausias vaistas kiekvienam pyderui po beisboline lazda i * ir praeis noras birbintis i šiknaskyle“. Tyrimo metu buvo gauta Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos išvada, kurioje teigiama, jog minėtu tekstu „nėra raginama diskriminuoti homoseksualius asmenis“, o pats komentaras „nelaikytinas skatinamuoju ir negali būti sėkmingas ar nesėkmingas“. Tuo pačiu pripažįstama, kad komentaro autorius „pasirenka tokį kalbėjimo stilių, kuriuo viešai įžeidžia, niekina homoseksualius asmenis dėl jų seksualinės orientacijos“.

Tuo tarpu apklaustasis specialusis liudytojas A. R. savo veiksmais parodė „netoleruojantis gėjų santykių“, laiko juos „nenormaliais, nepriimtinais, amoraliais“, tačiau „tiksliai neprisimena“, ar paskelbė įžeidžiantį komentarą. Jau tapo įprasta, kad prokuratūrai atlikus kompiuterio, kuriuo naudojantis buvo paskelbtas komentaras, savininko apklausą ir šiam nepripažinus savo kaltės, ikiteisminis tyrimas nutraukiamas be tolesnių veiksmų.

Nacionalinės LGBT* teisių organizacija LGL ir toliau žada aktyviai reaguoti į internete skelbiamus diskriminacinio pobūdžio pranešimus LGBT* bendruomenės atžvilgiu. Jau artimiausiu metu prokuratūrą pasieks asociacijos LGL skundas dėl nutraukto ikiteisminio tyrimo.