Prasideda Europos Parlamento rinkimų kampanija „Be neapykantos“

2014 metų Europos Parlamento rinkimai vyksta krizės ir įvairių ekstremistinių partijų populiarėjimo kontekste. Atskirtis ir netolerancija – tai reali grėsmė daugelio Europos piliečių, ypač etninių, religinių ir seksualinių mažumų atstovų, žmogaus teisėms.

Lesbietės, gėjai, biseksualūs ir transseksualūs (LGBT) asmenys dažnai tampa neapykantą kurstančių pareiškimų taikiniais. Migrantai, prieglobsčio prašytojai, romai, juodaodžiai, musulmonai, žydai ir kitos etninės bei religinės grupės kenčia nuo panašių išpuolių. ENAR ir ILGA-Europe, dvi pagrindinės antirasizmo ir LGBT teisių europinės nevyriausybinės organizacijos, nutarė reaguoti kartu suvienydamos pajėgas. Bendri veiksmai skatins bei įtvirtins solidarumą tarp bendruomenių. Mes stebėsime rinkimų kampaniją ir reaguosime į bet kokius bandymus kurstyti abipusę baimę ir priešiškumą tarp  pažeidžiamų mažumų grupių.

Kovo 19 dieną pagrindinės Europos politinės partijos prisijungia prie ILGA-Europe ir ENAR raginimo vykdyti rinkimų kampaniją be jokių diskriminacijos ir netolerancijos apraiškų. Raginimas oficialiai bus paskelbtas per  bendrą spaudos konferenciją Europos Parlamente. Kartu mes patvirtinsime ištikimybę ES demokratinėms vertybėms. Mes nesitaikstysime su diskriminacijos, prietarų, stigmatizavimo bei sumaišties kurstymu.

Lietuvoje kampaniją „#NoHateEP2014“ koordinuoja Lietuvos žmogaus teisių centras ir Lietuvos gėjų lyga. Šių NVO atstovai Birutė Sabatauskaitė ir Vladimiras Simonko dalyvaus kampanijos atidarymo Europos Parlamente renginiuose.