V. Simonko : „Esame žmogaus teisių sarginiai šunys“

„Mūsų pastangos informuoti apie „pokiliminę“ iniciatyvą, kuri atsirado paskutinę dieną prieš balsuojant, atsipirko. Supratome, kad tinkamu laiku galima iškelti šį klausimą į tarptautinį lygį“, – teigia Lietuvos gėjų lygos (LGL) pirmininkas Vladimiras Simonko.

Ketvirtadienį Seimas planavo balsuoti dėl baudų už „viešą šeimos niekinimą“, tačiau klausimas buvo išbrauktas iš plenarinio posėdžio darbotvarkės. „Nėra pasaulyje matyta, kad frakcijų seniūnai prieš posėdį kalbėtų tik apie šį klausimą. Tai rodo, kad kai kuriems Seimo nariams yra svarbi tarptautinės visuomenės nuomonė, – teigia V. Simonko. – Suprantu, kad į mūsų nuomonę parlamentarai dažnai nekreipia dėmesio, tačiau jie atsižvelgs į tarptautinė reakciją“.

Frakcijų seniūnų balsai tvirtinant darbotvarkę dėl šio projekto pasiskirstė po lygiai. Klausimą sprendė Seimas. Už tai, kad projektas būtų įtrauktas į darbotvarkę, balsavo 39 seimūnai, prieš buvo 34, o 20 Seimo narių susilaikė. Už projekto įtraukimą į darbotvarkę balsavo „Tvarkos ir teisingumo“, Darbo partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos, „Drąsos kelio“ atstovai.

„Sugebėjome mobilizuotis, šios dienos rezultatą vertinu kaip mažą pergalę dideliame mūšyje, – sakė V. Simonko. – Esame suskaičiavę, kad Seime yra septynios homofobinės ir transfobinės pataisos. Jos turi skirtingą statusą: vieni laukia svarstymo, kiti – pateikimo. Noriu pasakyti, kad atliekame šunų, prižiūrinčių tvarką, funkciją. Stebime kiekvienos pataisos likimą Seime. Tai, kad yra norinčių uždegti žalią šviesą tokioms pataisoms, žinau. Ketvirtadienio balsavimas parodė, kad labai mažai Seimo narių simpatizuoja žmogaus teisėms, nes balsavimas buvo slidus“.

Pasak V. Simonko, pagrindiniai mūšiai už žmogaus teises laukia ateityje. „Mes atliekame savo pilietinę pareigą. Matome, kad poveikį politikai galime daryti, – teigė V. Simonko. – Vakar bendravome su partneriais iš JAV. Jie man atsiuntė iliustraciją, kurioje nurodytos šalys, kurios bando priiminėti panašius įstatymus. Mes mentališkai priklausome ne Europos Sąjungai, o klaidžiojame tarp jos ir stiprios, karingos kaimynės Rusijos. Reikia pripažinti, kad pasiduodame Rusijos įtaikai. Tai viena iš priežasčių, kodėl mūsų šalyje nuolat atsiranda homofobiškų įstatymų pataisų“.

Skaitykite daugiau balsas.lt