Prasideda didžiausia Europos LGBT apklausa – pasidalink savo patirtimi visų labui

Be atskirų žiniasklaidos pranešimų apie lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių (LGBT) asmenų diskriminaciją, visoje ES yra surinkta labai mažai palyginamų duomenų apie LGBT žmonių kasdienines patirtis, susijusias su diskriminacija. Reaguodama į tokią situaciją, Europos Sąjungos pagrindinių teisių agentūra (FRA) inicijavo pirmą visos ES mastu vykdomą internetinį tyrimą, kurio tikslas – sudaryti tikslų lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių asmenų (nuo 18 metų ir vyresnių) gyvenimo vaizdą, kuris užfiksuotų jų patirtis. Tyrimas apima visas 27 ES šalis (įskaitant Lietuvą) ir Kroatiją.

Kadangi šis tyrimas yra pirmas tokio tipo tyrimas, jo rezultatai padės toliau vystyti vienodo požiūrio politiką LGBT žmonių atžvilgiu Europos Sąjungoje ir nustatys veiksmų planą ateinantiems metams. Remiantis tyrimo rezultatais, nacionaliniai ir Europos politikos formuotojai, o taip pat nevyriausybinės organizacijos galės tiksliau nukreipti savo teisių atstovavimo strategijas ir veiklą LGBT bendruomenės labui, kad ši galėtų gyventi laisvai ir išreikšti save nediskriminacinėje aplinkoje.

Tyrimas yra visiškai anonimiškas (duomenys apie dalyvius ar jų sesiją nėra fiksuojami jokiu būdu). Tyrimą atlieka “Gallup”, profesionali tyrimų ir konsultavimo firma. Siekiant, kad rezultatai būtų svarūs, Europos LGBT tyrimas tikisi gausios ir įvairios lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių asmenų grupės iš kiekvienos šalies dalyvavimo.Taigi, tyrimo sėkmei gyvybiškai svarbu, kad jis pasiektų didelę tikslinę grupę per pačius dalyvius, kurie siųstų el. laiškus apie šį tyrimą, pasidalintų šia informacija per socialinius tinklapius arba paprasčiausiai pakviestų jame sudalyvauti LGBT draugus.

Anketą galite užpildyti čia.