Prancūzijos Vyriausybė įgyvendina veiksmų planą kovai su neapykanta LGBT* asmenų atžvilgiu

2016 m. gruodžio mėnesį Prancūzijos Vyriausybė pradėjo įgyvendinti ambicingą veiksmų planą kovai su neapykanta LGBT* asmenų atžvilgiu.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL sveikina Prancūzijos Vyriausybę už pastangas kovoti su neapykanta LGBT* asmenų atžvilgiu. Tačiau išlieka neaišku, kaip šis planas bus toliau įgyvendinamas po artėjančių Prancūzijos prezidento ir visuotinių rinkimų, kurie vyks 2017-ųjų metų balandžio – birželio mėnesiais.

Po 2016 metais Orlande (Jungtinės Valstijos) įvykusių išpuolių, Prancūzijos prezidentas Francois Hollande‘as pranešė, kad Prancūzijoje bus įgyvendinamas veiksmų planas kovai su neapykanta LGBT* asmenų atžvilgiu. Šio plano įgyvendinimui iš valstybės biudžeto buvo paskirtas 1,5 milijono eurų vertės finansavimas. Dalis lėšų buvo paskirta paramai LGBT* žmogaus teisių organizacijoms.

Prancūzijos veiksmų planas kovai su neapykanta LGBT* asmenų atžvilgiu bus įgyvendinamas vyriausybiniu lygmeniu neapykantos aukų apsaugos, švietimo, žiniasklaidos, užimtumo, sveikatos apsaugos, migracijos ir paslaugų teikimo srityse.