100 000 „Milan Pride“ dalyvių išreiškė paramą santuokos lygybei

Š. m. birželio 27 dieną Italijos Lombardijos regiono sostinėje Milane vykusiose LGBT* bendruomenės „Pride“ eitynėse dalyvavo per 100 000 santuokos lygybės šalininkų. Vaivorykštės spalvų vėliavomis mirguliuojančiose gatvėse taikūs protestuotojai laikė plakatus su užrašu „Si“, taip išreikšdami būtinybę šalyje teisiškai pripažinti tos pačios lyties asmenų santykius.

„Tai – pirmas toks Pride renginys, kurio metu aiškiai juntamas ryšys tarp miestiečių ir valdžios atstovų,“ – komentavo LGBT* bendruomenės eitynių organizatorius Dario Davanzo. Nemažai eitynių dalyvių socialiniuose tinklapiuose tikino esantys įsitikinę, jog šis renginys rodo, kad į Italiją pagaliau ateina pokyčiai.

Paramą vietos LGBT* bendruomenei išreiškė ir Milano meras Giuliano Pisapia, kuris ne tik žygiavo eitynėse, bet ir dalino skrajutes praeiviams. „Nugalėsime prietarus: garsiai ištarsime TAIP meilei ir santuokai,“ – agitavo miesto vadovas.

Italijos dienraščio „La Repubblica“ duomenimis, „Milan Pride“ eitynėse dalyvavo per 100 000 žmonių iš Milano ir viso Lombardijos regiono. Renginys praėjo be ryškesnių incidentų, jame pasirodė ir nemažai regiono valdžios atstovų. Nepritarimą LGBT* bendruomenės teisei į taikius susirinkimus išreiškė kraštutinių dešiniųjų politinės partijos „Forza Nuova“ (liet. Naujoji jėga) atstovai.

Nepaisydamas provokacijų Milano meras kreipėsi į susirinkusiuosius ir džiaugėsi LGBT* žmogaus teisių progresu Lombardijos regione. „Tai – laisvės, pagarbos ir Milano, kaip žmogaus teisių sostinės, šventė. Šiandien išsiuntėme tolerancijos ir pagarbos artimo laisvei žinutę. Laisvei mylėti ir naudotis tokiomis pačiomia teisėmis kaip ir visi. Nes kiekvienas turi teisę būti laimingu,“ – pabrėžė Milano meras G. Pisapia.