Poezijos skaitymai prieš transfobiją

Apie lytinę tapatybę kalbama labai retai – tiek LGBT* bendruomenė, tiek plačioji visuomenė vengia šios temos. Nežinios ir tylos sieną nusprendė sugriauti asociacijos LGL organizuota translyčių asmenų atminimo savaitė. Lapkričio 20 dieną kartu su visu pasauliu paminėta diena, žyminti transfobinių aukų atminimą. Kasmet šimtai žmonių netenka gyvybės vien dėl savo identiteto – lytinė tapatybė tampa pretekstu žiaurioms žmogžudystėms.

Transfobiniams nusikaltimams pasmerkti solidarizuojantis su visais translyčiais žmonėmis surengtas literatūrinis vakaras. Savo, artimųjų ar tiesiog LGBT* autorių kūrybą skaitę LGL savanoriai ir svečiai dalinosi savo patirtimi ir sudėtingais išgyvenimais. Poezija leido atskleisti tai, kas sunkiai apibrėžiama kasdiene kalba, įsijausti į kito žmogaus vidinį pasaulį.

Jauki ir neformali „Artotekos“ erdvė bei nuotaikingas juodasis katinas sukūrė draugišką ir priimančią atmosferą – tai, ko reikia LGBT* bendruomenės nariams, žengiantiems pirmuosius žingsnius į atsiskleidimą.

Renginys organizuotas pagal Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos Lietuvoje remiamą projektą „Link praktinio LGBT* teisių įgyvendinimo Lietuvoje“. Poezijos vakaras – projekto „C.O.D.E.: Atsiverkime įvairovei ir lygybei“ dalis. Projektą remia Europos Sąjungos užimtumo ir socialinio solidarumo programa PROGRESS.progress

eea_grants_320