Pirmajame rinkimų kampanijos susitikime H. Clinton įsipareigojo ginti LGBT* asmenų teises

Š. m. birželio 13 dieną Demokratų partijos kandidatė Hillary Clinton oficialiai pradėjo savo rinkimų kampaniją, siekdama tapti pirmąja JAV prezidento postą užėmusia politike moterimi. Niujorko Ruzvelto saloje ji surengė pirmąjį didelį susitikimą su rinkėjais, kuriame pristatė savo progresyvią šalies ateities viziją. Savo rinkiminėje kalboje, be kita ko, H. Clinton išreiškė paramą šeimų įvairovei ir tikino siekianti visiško LGBT* asmenų teisių įtvirtinimo.

Susitikime su rinkėjais buvusi JAV valstybės sekretorė ir pirmoji ledi H. Clinton gyrė dabartinio šalies prezidento Baracko Obamos bei buvusio prezidento Billo Clintono atliktus darbus, tačiau negailėjo kritikos Respublikonų partijos vykdomai politikai. „Respublikonų prezidento rinkiminės kampanijos chore yra skardžių balsų, tačiau visi jie gieda tą pačią vakarykštę dainą,“ – tikino politikė.

Pagrindinė Demokratų partijos kandidatė JAV prezidento rinkimuose įsitikinusi, jog Respublikonai „atsuko nugarą vienas kitą mylinčioms LGBT* poroms“. Savo rinkiminėje kalboje H. Clinton niujorkiečiams įsipareigojo siekti lygiavertes LGBT* šeimų bei porų teises skatinančios valstybinės politikos įtvirtinimo. „Privalome įveikti LGBT* amerikiečių ir jų šeimų patiriamą diskriminaciją, kad pastarieji turėtų vienodas galimybes gyventi, siekti išsilavinimo bei įsitvirtinti darbo rinkoje,“ – pabrėžė H. Clinton.

Š. m. balandžio 12 dieną prezidentinės rinkimų kampanijos pradžios proga H. Clinton pristatė socialinį vaizdo klipą, kuriuo išreiškė paramą šeimų įvairovei. „Amerikiečiai ilgai kovojo, kad įveiktų ekonomiškai sunkų laikotarpį, tačiau mūsų šalyje vis dar yra viršesnių. Amerikiečiams reikia stiprios lyderės, ir aš noriu būti ta lydere,“ – tikino H. Clinton savo reklaminės kampanijos vaizdo klipe.

Paramą tos pačios lyties asmenų santuokai H. Clinton išreiškė dar 2013 metais ir nuo to laiko vis aktyviau pasisako už visišką LGBT* teisių įtvirtinimą. 2014 metais politikė pelnė pasimatymų programėlės „Grindr“ vartotojų įvertinimą už paramą LGBT* bendruomenei.

2011 metais Jungtinių Tautų viršūnių susitikime Ženevoje politikė aktyviai ragino užtikrinti LGBT* asmenų teises visame pasaulyje. „Kai kurie žmonės yra linkę galvoti, kad priklausymas LGBT* bendruomenei yra išimtinai Vakarų reiškinys, o kituose regionuose gyvenantys žmonės turi pagrindo jį atmesti. Tikrovė priešinga, – homoseksualūs asmenys gimsta ir turi teisę priklausyti kiekvienos pasaulio valstybės visuomenei. Jie priklauso įvairioms amžiaus grupėms, yra įvairių rasių ir tikėjimų. Tai – gydytojai ir mokytojai, ūkininkai ir bankininkai, kariai ir atletai. Ir nesvarbu, ar mes juos pažįstame ir pripažįstame, jie yra mūsų artimieji, draugai ir kaimynai. Buvimas homoseksualiu nėra Vakarų išradimas, tai – žmogiškoji realybė,“ – pabrėžė H. Clinton.