Per pusę mėnesio Lietuvoje paviešinti du neapykantos nusikaltimai

Per dvi pastarąsias savaites buvo paviešinti du neapykantos nusikaltimai, kaip spėjama, atlikti iš homofobiškų paskatų. Birželio 21-ą dieną į Linksmakalnio kaime pasirodymą surengusį dainininką Ruslaną Kirilkiną, buvo mestas sprogstamasis užtaisas, o liepos 7-tą dieną Agness Landau asmeninėje Facebook paskyroje paskelbė apie jos draugo patirtą žiaurų smurtą – užpuolikai apdegino jo veidą ir sumušė.

Ruslanui Kirilkinui, atviram apie savo homoseksualią orientaciją, pradėjus koncertą Linksmakalnyje, į jį buvo paleista petarda. Laimei, sprogmuo praskrido pro jo veidą ir dainininko nesužalojo. Nors jis į pareigūnus nesikreipė,  Kauno rajono policijos komisariatas pradėjo tyrimą.

Anot Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialisto Kęstučio Kasciukevičiaus, tyrimas yra pradėtas pagal faktą – petarda buvo mesta į žmogų.  Asmuo, metęs sprogstamąjį užtaisą į dainininką, jau nustatytas. Policijos pareigūnams atvykus į koncerto vietą, seniūnas jiems pateikė šventę nutraukusio piliečio duomenis, tačiau dar nėra žinoma, ar jis bus nubaustas.

Tai jau nepirmas smurtinis išpuolis prieš šį dainininką. 2013 metų vasarį koncerto metu į jį buvo paleisti kiaušiniai, kurie sužeidė R. Kirilkino veidą. Pastarasis įvykis vis dar tiriamas.

Apie translytės menininkės  Agness Landau paviešintą išpuolį prieš jos draugą LGL daugiau informacijos šiuo metu neturi. Žinoma tik tiek, kad užpuolikų buvo du ir prieš užpuldami vaikiną jie vartojo neapykantos kalbą.

Asociacija LGL primena, kad dauguma neapykantos nusikaltimų, tarp jų ir išpuolių prieš LGBT* asmenis  ar LGBT* laikomus asmenis lieka nepranešta arba neįvertinami jų tikrieji motyvai (homofobija, bifobija, transfobija ir pan.) o nusikaltėliai – nebaudžiami. Skatiname pranešti apie patirtus, liudytus arba žinomus neapykantos nusikaltimus teisėsaugos pareigūnams arba užpildant nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL anoniminę nusikaltimų pranešimo anketą.