Oskaras: buvau tipiškas berniukas, tik ne berniuko kūne

Oskarui dabar dvidešimt ir jis save identifikuoja kaip transvyrą. Priminsiu, jog transeksualus asmuo – žmogus, kuris teikia pirmenybę kitai nei gimimo lyčiai ir jaučia poreikį fiziškai pakeisti kūną lyties patvirtinimo procedūromis, pvz., gydymu hormonais ir (ar) operacija.

Iki tol, kol sukako trylika metų, Oskaras savyje nepastebėjo nieko keisto. Tiesa, aplinkiniai stebėjosi Oskaro elgesiu, tačiau jam pačiam viskas atrodė įprasta: dar darželyje labiausiai mėgdavo žaisti mašinėlėmis, o kartu su vaikais žaisdamas „šeimą“ jis visuomet būdavo „tėtis“. Jo kompiuteryje taip pat vien žaidimai, kur reikia šaudyti ar lakstyti mašinomis. „Atsimenu, kad antroje klasėje įsimylėjau klasiokę. Mano geriausia draugė jai apie tai pasakė, o aš nesupratau, kuo tai buvo blogai, bet, pasirodo, tai buvo blogai,“ – prisimena Oskaras.

Vaikinas pasakoja, kaip nemėgo suknelių, kaspinėlių ir batelių su kaspinėliais: „Iki šiol, kai pamatau vaiką tokiais drabužiais, mane nukrato: aš galvoju – o jei jam nepatinka, bet jį taip per prievartą rengia?“ – nusišypso jis.