Nyderlandų europarlamentarė: „LGBT* teisių suvaržymus Lietuvoje EK tiria pernelyg formaliai“

Š. m. vasario 26 dieną Europos Parlamento Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto posėdyje buvo svarstomas LR Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas ir LGBT* asmenų padėtis Lietuvoje. Nyderlandų europarlamentarė Sophie in’ t Veld iniciavo diskusiją su Europos Komisijos atstovais po to, kai į rašytinius Europos Parlamento narių klausimus dėl neproporcingo LGBT* teisių ribojimo Lietuvoje nebuvo laiku ir tinkamai atsakyta.

„Vien aiškindamasi, ar įstatymas atitinka ES Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvą, Europos Komisija šiuo klausimu pademonstravo minimalistinį ir technokratinį požiūrį. Tačiau mūsų tikslas yra ne užtikrinti vieno teisės akto vykdymą, o ES Pagrindinių teisių chartijoje įtvirtintų pagrindinių Europos Sąjungos vertybių laikymąsi,“ – akcentavo Europos Parlamento narė Sophie in’ t Veld.

„Dabar Europos Komisija turi įrodyti, kad yra pasirengusi ginti Europos Sąjungos piliečius, jei nacionalinės vyriausybės pažeidžia jų teises. Tikimės, jog Europos Komisijos pirmasis vicepirmininkas Fransas Timmermansas ryšis ginti Europos Sąjungos piliečių teises ir lygybę bei turės drąsos priminti šalių narių vyriausybėms, kad jos turi laikytis europinių vertybių,“ – ragino politikė.

Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL valdybos pirmininkas Vladimiras Simonko pabrėžė, jog LR Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymas pažeidžia ne tik ES teisę, bet ir prieštarauja LR Konstitucijoje įtvirtintam lygybės principui. „Diskriminacija dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės yra nesuderinama su pliuralizmo principais paremtos demokratinės visuomenės principais. Susiklosčius sudėtingai geopolitinei situacijai Lietuvos valdžios institucijos turi nuspręsti, ar renkasi siekti demokratijos idealo, ar pasmerkia šalies piliečius baimei, nežinojimui ir cenzūrai,“ – ragino asociacijos LGL vadovas.