Naujai paskirta JK lygių galimybių ministrė nepritarė santuokos lygybei

Š. m. gegužės 12 dieną Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas Davidas Cameronas šalies lygių galimybių ministrės pareigas eiti paskyrė konservatorių partijos atstovę Caroline Dinenage, kuri anksčiau ne kartą viešai išreiškė nepritarimą santuokos lygybei. Politikė ne tik balsavo prieš tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimą Jungtinės Karalystės parlamente, bet ir pareiškė, jog valstybė „neturi teisės pakeisti santuokos apibrėžimo“.

2013 metais Gosporte išrinkta parlamentarė tikino, kad Jungtinės Karalystės valdžios atstovai „neturi teisės pakeisti santuokos reikšmės“, o tos pačios lyties porų teisės sudaryti santuoką apribojimas „iš vienalyčių porų nieko neatima“. „Tos pačios lyties poros jau gali sudaryti civilinę partnerystę, todėl nematau jokios teisėtos priežasties, kodėl reikėtų įteisinti vienalyčių porų santuoką,“ – pareiškė C. Dinenage.

Vis dėlto, naujai paskirta šalies lygių galimybių ministrė dabar tikina pakeitusi nuomonę. „Suprantu, jog, turint omenyje mano balsavimą praeityje, kai kurie žmonės gali būti sunerimę dėl mano paskyrimo lygių galimybių ministre. Tačiau esu pasiryžusi dirbti siekiant LGBT* asmenų lygybės ir palaikau tos pačios lyties asmenų teisę į santuoką,“ – gynėsi JK lygių galimybių ministrė.

„Didžiuojuosi, jog Jungtinė Karalystė jau penkerius metus iš eilės tampa progresyviausia šalimi Europoje LGBT* asmenų atžvilgiu. Nekantrauju imtis priemonių, kad įveiktume homofobines patyčias šalies mokyklose ir suteiktume malonę 49000 dėl homoseksualumo praeityje nuteistų britų. Planuoju kuo greičiau susitikti su šalies LGBT* asmenų teisių organizacijų atstovais ir aptarti naujosios vyriausybės prioritetus,“ – pridūrė C. Dinenage.