Malaizijos premjeras: „Vyriausybė negins LGBT* asmenų teisių“

Š. m. rugpjūčio 18 dieną Malaizijos ministras pirmininkas Najibas Razakas pareiškė, kad jo šalies vyriausybė negins LGBT* asmenų teisių, nes tai esą „nesuderinama su islamo kontekstu“. „Nors žmogaus teisės visuotinai pripažintos, mes dar tik pradedame apibrėžti žmogaus teises islamo ir Šariato teisės kontekste. Galbūt ir negalime ginti žmogaus teisių tarptautiniu lygmeniu, tačiau privalome jas apsaugoti islamo kontekste,“ – aiškino politikas.

Malaizijos sostinėje Kvala Lumpūre vykusio Islamo seminaro metu šalies ministras pirmininkas prilygino LGBT* asmenų teisių aktyvistus teroristinės „Islamo valstybės“ (ISIS) ekstremistams, kurie, pasak N. Razako, „siekia dominuoti šalies gyventojų daugumą“. „Jie naudojasi žmogaus teisėmis, kad pateisintų savo veiksmus, kurie nukrypsta nuo Islamo mokymo. Šios grupės, įskaitant ISIS ir LGBT* bendruomenę, skleidžia savo ideologiją jaunajai kartai ir, atrodo, jau ją paveikė,“ – pareiškė Malaizijos ministras pirmininkas.

Malaizijos ministro pirmininko pareiškimą pasmerkė šalies LGBT* teisių aktyvistai. „Neįtikėtina, jog šalies vyriausybės vadovas prilygino siekį šalyje įtvirtinti LGBT* asmenų teises su Islamo valstybės ekstremistų verbavimu,“ – komentavo žmogaus teisių organizacijos „Human Rights Watch“ atstovas Philas Robertsonas.

Šalies LGBT* teisių organizacijos „Justice for Sisters“ įkūrėja Thilaga Sulathireh pabrėžė, jog N. Razako pareiškimas „stiprina islamofobiją bei klaidingą stereotipą, esą islamas yra žiauri religija, kuri neturi nieko bendra su socialiniu teisingumu, lygybe ir įvairove.“ „Priešingai – islamas skatina šiuos principus ir vertybes. Todėl žmogaus teisės ir islamo religija yra puikiai suderinamos,“ – akcentavo LGBT* asmenų teisių aktyvistė.

Tos pačios lyties asmenų santykiai Malaizijoje vis dar draudžiami. Už tos pačios lyties asmenų santykius šalyje taikoma baudžiamoji atsakomybė.