„M.A.M.A.“ apdovanojimų ceremoniją aptemdė homofobų šūksniai

Š. m. sausio 30 dieną Kauno „Žalgirio“ arenoje vyko „M.A.M.A“ muzikos apdovanojimų ceremonija. Atsakomybę įteikti pagrindinį metų grupės apdovanojimą organizatoriai suteikė asociacijos LGL vadovui Vladimirui Simonko. Vis dėlto, žiūrovų nekantrumą sužinoti, kas tapo geriausia metų grupe, nustelbė homofobiški šūksniai ir švilpimas.

Nepatenkintų homofobų šūksnius LGL vadovas atremė lengva ironija ir šmaikštumu, tačiau švilpimas tribūnose netilo. Nustebę muzikantai atsistojo ir V. Simonko palaikė plodami. Atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu neslėpė pasipiktinimo tokia masine homofobijos išraiška ir tribūnose siautėjusiems sirgaliams vienareikšmiškai parodė, ką apie tai mano.

LGL lyderiui tarus sveikinimo žodį ir paskelbus, kad geriausia metų grupe išrinkti būtent Leonas ir Jazzu, atlikėja tikino: „Muzika sulygina viską. Sakiau, kad Kaunas yra mano mylimas miestas, prašau, nesistenkite pakeisti mano nuomones.“ „Tai, kas čia dabar įvyko, buvo labai „neskanu“. Noriu palinkėti tolerancijos vieni kitiems,“ – paragino Jazzu.

V. Simonko neslėpė susižavėjimo atlikėjos žodžiais ir padėkojęs už paramą pasiūlė jai dainuoti kitose „BalticPride“ eitynėse. Net nulipusi nuo scenos, Jazzu dar ilgai negalėjo tramdyti nusivylimo tokia žiūrovų reakcija.

„M.A.M.A.“ apdovanojimų ceremonijos dalyviai bei žiūrovai turėjo galimybę įsitikinti, kaip plačiai mūsų visuomenėje paplitusi homofobija. Belieka pritarti Jazzu bei palinkėti lietuviams pakantumo ir pagarbos LGBT* asmenims. Aišku viena: šiąnakt Kaunas neišlaikė išbandymo tolerancija,“ – apibendrino LGL vadovas.