Lietuvoje seksualinės mažumos diskriminuojamos labiausiai Europos Sąjungoje

Lesbietės, gėjai, biseksualai ir translyčiai asmenys (LGBT) kasdieniame gyvenime negali būti savimi – dauguma slepia savo tapatybę, gyvena nuolatinėje baimėje, patiria diskriminaciją ar smurtą. Tai rodo didžiausia kada nors Europos Sąjungoje (ES) atlikta tokio pobūdžio apklausa, kurioje dalyvavo 93 tūkst. žmonių. Lietuvoje užfiksuota bene stipriausias diskriminavimas ir priekabiavimas, ypač švietimo įstaigose.

„Patiriu tiek daug diskriminacijos, grasinimų ir smurto, kad tai tapo mano kasdienybe“, – tyrimo ataskaitoje cituojamas 25-erių translytis biseksualus respondentas iš mūsų šalies.

Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko 15min.lt išreiškė susirūpinimą, kad būtent mūsų šalyje buvo užfiksuotas didžiausias diskriminavimo ir priekabiavimo mastas. Vienintelis Kipras aplenkė Lietuvą pagal diskriminaciją priimant į darbą.

„Ypač šokiruoja nepakanta vidurinėse mokyklose. Lietuvos respondentai dažniausiai visoje ES priversti slėpti savo tapatybę švietimo įstaigose“, – pažymėjo V.Simonko.

Plačiau skaitykie portale 15min.lt