LGL žmogaus teisių politikos koordinatorius: „Esu absoliučiai tikras, kad pokyčiai ateis“

„Sakoma, jeigu jūs įteisinsite vieną, tuojau pat reikalausite kito. Taip, natūralu, nes tai yra progreso variklis“, – apie tai, kur yra nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL ribos siekiant įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę, santuoką bei galimybę įsivaikinti, kalba organizacijos atstovas Tomas Vytautas Raskevičius.

Įvertindamas šių dienų socialinį ir politinį kontekstą, LGBT bendruomenės atstovas vienareikšmiškai pasisako už tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimą, tačiau abejoja, ar tą patį būtų įmanoma padaryti su santuokų registravimu, kadangi dėl to reikia keisti Konstituciją, bei įsivaikinimu, nes tai ypatingai jautrus klausimas.

„Sakoma, kad gėjai nori pavogti mūsų vaikus. Noriu pasakyti, kad aš asmeniškai vaikų nenoriu. Reikia suprasti, kad LGBT žmonės yra skirtingi – vieni nori vaikų, kiti nenori, todėl nereikia kaltinti visos socialinės grupės remiantis išankstiniais stereotipais“, – teigia LGBT bendruomenės narys.

Jo nuomone, tos pačios lyties poros įsivaikindamos vaikų namų globotinius visuomenei padarytų paslaugą, kita vertus, su vienalyte pora augantis vaikas socialinėje aplinkoje galimai patirtų patyčias: „Vaikas eina į mokyklą, į darželį, į būrelius – jeigu bendras fonas homofobiškas, mes neturime teisės vaikų paversti homofobinių nuostatų sugėrimo kempinėmis“.

Plačiau skaitykite naujienų portalo 15min.lt straipsnyje.