LGL organizuotoje tarptautinėje konferencijoje – atsakas homofobinėms ir transfobinėms patyčioms

2014 m. spalio 2 dieną Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL organizavo tarptautinę žmogaus teisių konferenciją „Homofobinės ir transfobinės patyčios: iššūkiai ir efektyvus atsakas“.

Pranešimus apie homofobines ir transfobines patyčias skaitė kompetentinga tarptautinių ekspertų komanda: Marinus Schouten (GALE – pasaulinis LGBT* švietimo aljansas, Nyderlandai), Michael Barron (BeLongTo – Airijos LGBT* jaunimo organizacija), Jurgita Smiltė Jasiulionė („Vaikų linijos“ psichologė), Ausma Sakalauskaitė („Jaunimo linijos“ savanorė ir mokytoja) ir Rugilė Butkevičiūtė (Moterų informacijos centro projektų vadovė).

Pranešėjai iš Nyderlandų, Airijos ir Lietuvos dalinosi gerąja patirtimi kovojant su homofobinių ir transfobinių patyčių reiškiniu bei apžvelgė naujausias tarptautines LGBT* jaunimo nediskriminavimo programas ir strategijas.

Pasiklausius pranešimų tapo aišku, kad psichologinis smurtas dėl lytinės tapatybės ar orientacijos, neigiamai veikia visus, esančius patyčių aplinkoje, bei silpnina švietimo kokybę. Todėl organizatoriai kvietė konferencijos dalyvius pasirašyti specialų kreipimąsi į LR Švietimo ir mokslo ministrą Dainių Pavalkį, raginantį kurti ir įgyvendinti nacionalinį veiksmų planą prieš homofobines ir transfobines patyčias.

Konferencija – projekto „C.O.D.E.: Atsiverkime įvairovei ir lygybei“ dalis. Projektą remia Europos Sąjungos užimtumo ir socialinio solidarumo programa PROGRESS.