LGL organizuojamų IT kursų dalyviai: masina naujos galimybės ir pagarba įvairovei

Įpusėjo Nacionalinės LGBTI organizacijos LGL organizuojami IT kursai, kurie padės nesimokantiems ir ilgą laiką negalintiems susirasti darbo jaunuoliams iki 29 metų įsidarbinti IT sektoriuje. IT kursai organizuojami kartu su “Code Academy“, įgyvendinant regioninio EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų Jaunimo užimtumo fondo remiamą projektą „Kryptis: įsidarbinimas. LGL organizuojamų kursų dalyviai šiame interviu atskleidžia, kas paskatino tobulinti įgūdžius IT srityje ir kokią naudą kuria įvairovės skatinimas organizuojant šiuos kursus.

Kas paskatino dalyvauti LGL organizuojamuose kursuose?

Monika: – LGL organizuojamuose kursuose paskatino dalyvauti tai, kad karantino metu buvo sunku įsitvirtinti darbo rinkoje ir pradėjau svarstyti apie persikvalifikavimo galimybes. Labiausiai dominanti sritis yra informacinių technologijų sektorius. Todėl nusprendžiau ieškoti kursų ir kitokių galimybių, kurių metu galėčiau išmokti naujų įgūdžių, ar atnaujinti jau turimas žinias. Pandemijos metu teko smarkiai apriboti fizinius kontaktus dėl sveikatos problemų ir didesnės rizikos užsikrėsti sunkia COVID-19 ligos forma. Dėl to pasirinkau įgūdžius lavinti nuotoliniu būdu rengiamuose kursuose.

LGL organizuojamų kursų reklamą pamačiau socialiniame tinkle „Facebook“ ir susidomėjusi parašiau organizatoriams. Save priskiriu LGBT bendruomenei. Kadangi atitikau dalyviams keliamus amžiaus reikalavimus dalyviams – buvau pakviesta prisijungti prie kursų.

Donatas: – Dalyvauti LGL organizuojamuose kursuose paskatino mintys apie ateitį po karantino, reklama socialiniame tinkle „Facebook“, noras gauti įgytas žinias patvirtinantį sertifikatą.

Maya: – Prisijungti prie LGL organizuojamų kursų mane paskatino noras pakeisti karjeros kryptį. Nežinodama nuo kuo pradėti, netyčia pamačiau LGL skelbimą apie kursus. Nors ir nesitikėjau, kad į juos pateksiu, nes iki skelbimo galiojimo laiko liko mažiau nei savaitė, labai apsidžiaugiau kai vos po dienos gavau laišką iš LGL.

– Kaip įsivaizduojate savo ateitį IT sektoriuje?

Monika: – Manau, kad artimiausioje ateityje sunkiausia bus įsidarbinti ir prisitaikyti prie kitokio darbo pobūdžio nei esu įpratusi. Tačiau įsivaizduoju save dirbant tarptautinėje įmonėje ir šiuo metu labiausiai dominančios sritys yra UX/UI dizainas ir duomenų analizė pasitelkiant Python programavimo kalbą, o jeigu tiksliau – SQL kalbą.

Donatas: – Man ateitis IT srityje vis dar atrodo miglota, tačiau turėdamas sertifikatą tikiuosi kur nors įsidarbinti programuotoju – vien tam, kad susipažinčiau su šio darbo specifika, nuosekliai įgyčiau patirties.

Taip pat jau dabar dirbu prie keleto savų idėjų – išmanaus namo sprendimų, elektros energijos suvartojimo analitikos, automatizacijos, jau kurį laiką svajoju IT sprendimus pritaikyti efektyvinant žemės ūkio darbus nedideliuose plotuose.

Maya: – Kol kas sunku įsivaizduoti savo ateitį, taip pat nemėgstu kurti sau didelių lūkesčių. Kol kas laukiu praktikos galimybių, po kurių bus galima lengviau apsispręsti dėl potencialo šioje srityje, bent jau Lietuvoje.

– Kaip manote, kokia yra pagrindinė LGL organizuojamų kursų stiprybė?

Monika: – Manau, kad pagrindinė LGL organizuojamų kursų stiprybė yra ta, kad dalyviams yra pasiūloma galimybė susipažinti su įvairialypiu IT pasauliu. Mokoma ne tik viena pagrindinė programavimo kalba, tačiau leidžiama pažinti ir kitas IT sektoriaus pozicijas.

Donatas: – Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę sužinoti, kokias problemas šiuo metu sprendžia LGL.

Maya: – Man labiausiai patiko geras kursų organizavimas ir komunikacija.

– Kokių žinių įgijote LGL organizuojamuose kursuose?

Monika: – Kadangi kursai dar nesibaigė, sunku konkrečiai visas žinias ir įgūdžius įvardinti. Tačiau jau dabar galiu pasakyti, kad sužinojau kaip naudotis tam tikromis dizaino programomis, kaip planuoti laiką norint spėti atlikti namų darbus. Sužinojau kuo skiriasi programavimo kalbos ir kokio pobūdžio darbas manęs laukia IT sektoriuje.

Donatas: – Svetainių dizaino dalyje nemažai sužinojau apie dizainerių naudojamus įrankius ir technikas – tai buvo visiškai nauja. Taip pat labai daug sužinojau žmogaus teisių paskaitose – apskritai atrodo, kad labai didelė spraga to nemokyti mokykloje, nes tai juk visų mūsų ekonominių ir socialinių santykių pagrindas.

Maya: – Įgijau „front end“ programavimo žinių ir gero bendrojo programavimo principų. Taip pat buvo naudinga sužinoti dalykus kurie apima bendradarbiavimą tarp dizaino, „front end“ ir „back end“, nes iki šiol niekada netekdavo dirbti su projektais kurie apimdavo visas šias sritis.

EEA-and-Norway_grants@4xStraipsnis parengtas įgyvendinant regioninio EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų Jaunimo užimtumo fondo remiamą projektą „Kryptis: įsidarbinimas“. Norvegijos Karalystė, Islandijos Respublika ir Lichtenšteino Kunigaikštystė, siekdamos prisidėti prie ekonominių ir socialinių skirtumų mažinimo Europos Ekonominėje Erdvėje (EEE), sukūrė EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus.