LGL kviečia į seminarą „Žmogaus teisės ar išskirtinės privilegijos?“

Balandžio 24 d. Lietuvoje minima kaip Tarptautinė jaunimo solidarumo diena. Ši diena skirta atkreipti valstybės, visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį į jaunimo problemas, iššūkius, skatinti kūrybiškumą bei pažvelgti į socialinių problemų sprendimą. Ta proga LGL organizuoja jaunatvišką ir neformalų seminarą apie žmogaus teises bei išskirtines, tik tam tikroms žmonių grupėms suteikiamas privilegijas bei santykį tarp šių dviejų sąvokų.

Neretai kalbant apie atskirų socialinių, kultūrinių ar kitokių grupių žmonių teises (pvz. moterų teises, LGBT* teises, imigrantų teises) susidaro įspūdis, jog gerinant jų padėtį visuomenėje ir užtikrinant tam tikras teises, šios grupės pakyla virš bendro žmogaus teisių katalogo ir įgyja išskirtinių privilegijų. Tačiau ar visų šių žmonių grupių teisės yra tokios iš esmės skirtingos ar, vis gi tai to paties, žmogaus teisių katalogo dalis? Ar tikrai įvairių grupių reikalavimai tėra noras įgyti menkai pagrįstas privilegijas? Kita vertus, ar išimtinės teisės ir galimybės, tradiciškai laiduojamos tik tam tikrai asmenų grupei (pvz. dar ne taip seniai tik vyrai galėjo balsuoti ir tik baltaodžiai galėjo studijuoti universitete ar dirbti tam tikrus darbus, vis dar daugelyje šalių susituokti gali tik priešingų lyčių atstovai ir pan.), negali būti priskiriamos privilegijoms? Ar tai, kad mažumoms priskiriamoms visuomenės grupėms užtikrinama vis daugiau teisių, kelia grėsmę seniai šias teises turintiems žmonėms?

LGL kviečia į interaktyvų užsiėmimą, kurio metu ne tik peržvelgsime kaip plėtėsi ir tebesiplečia žmogaus teisių suvokimas, bet ir susipažinsime su privilegijuotos pozicijos teorija, taip mesdami iššūkį savo pažiūroms apie socialinę nelygybę. Teorinės žinios bus lydymos praktinių pratimų, individualių ir grupinių užduočių, kurios padės įsigilinti į gvildenamą temą. Renginio metu bus kalbama apie įvairias pažeidžiamas visuomenės grupes, daugiausia dėmesio skiriant su socialine nelygybę su kuria kasdien susiduria LGBT* asmenys. Užsiėmimą ves LGL advokacijos vadovė Aliona Polujanova. Seminaras vyks „Neringos“ viešbutyje (Gedimino pr. 23, Vilnius).

Seminaro programa:
16.30 – 17:00 Dalyvių registracija ir pasitikimo kava
17.00 – 17:30 Įvadas ir susipažinimas
17:30 – 18:00 Žmogaus teisės ir privilegijos
18:00 – 18:30 Praktiniai užsiėmimai ir darbas grupėse
18:30 – 19:00 Diskusija

eea_grants_logoRenginys organizuojamas pagal Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos Lietuvoje remiamą projektą „Link praktinio LGBT* teisių įgyvendinimo Lietuvoje“.

Numatoma renginio trukmė – 2,5 val.

Informacija apie renginį atnaujinama facebook tinkle.

Registruotis į renginį kviečiame iki š.m. balandžio 23 d. el.paštu aliona@gay.lt arba telefonu (8-5) 2 61 03 14