Indijos Aukščiausiasis Teismas pripažino trečiąją lytį

Aukšiausiasis Indijos Teismas nurodė valstijų ir federalinei vyriausybėms identifikuoti translyčius žmones kaip neutralią trečią lytį, kurios atstovai turi turėti galimybes naudotis tomis pačiomis socialinio aprūpinimo schemomis kaip ir kitos Indijos mažumos.

„Translyčių pripažinimas trečiąja lytimi yra ne socialinis ar medicininis klausimas, o žmogaus teisių klausimas, – skelbdamas sprendimą sakė teisėjas K.S.Radhakrishnanas, – translyčiai yra šios šalies piliečiai ir turi teisę į švietimą bei visas kitas teises”.

Bylą 2012 metais iškėlė ieškovų grupė, kurioje yra garsus aktyvistas Laxmi Narayanas Tripathi, siekiantis lygių teisių translyčių bendruomenei.

L.N.Tripathi sveikino Teismo sprendimą ir sakė, kad translyčiai asmenys ilgai kentė nuo diskriminacijos ir neišmanymo šioje tradiciškai konservatyvioje šalyje.

Šiuo metu Indijoje vykstant nacionaliniams rinkimams, vyriausioji rinkimų komisija pirmą kartą suteikė galimybę rinkėjų registracijos formose pasirinkti trečią, „kitą“, lytį. Apie 28 tūkst. rinkėjų pasinaudojo šia galimybe. Yra skaičiuojama, kad Indijoje gyvena apie 3 milijonus translyčių asmenų.

Daugiau skaitykite 15min.lt , theguardian.com.