LGL kviečia į „Vaivorykštės dienų“ diskusiją dėl partnerystės instituto reglamentavimo Lietuvoje

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu (VU TSPMI) ir Seimo nare Viktorija Čmilyte-Nielsen, maloniai kviečia spaudos atstovus dalyvauti diskusijoje apie galimybes reglamentuoti partnerystės institutą Lietuvoje.

Partnerystės institutas aktualus ne tik tos pačios lyties poroms, bet ir skirtingų lyčių poroms, gyvenančioms ne santuokoje. Nors galimybė registruoti partnerystę yra numatyta dar 2001 metais įsigaliojusioje naujojoje Civilinio kodekso redakcijoje, iki šiol nėra priimti partnerystės institutą reglamentuojantys teisės aktai. Kodėl Lietuvos politikai vis dar delsia žengti šį žingsnį, nors vyro ir moters partnerystei pritaria absoliuti dauguma, t. y. 84 proc., šalies gyventojų? O galbūt vis dar esame „nepasiruošę“ suteikti teisinį pripažinimą tos pačios lyties poroms? Kokių žingsnių turime imtis, siekdami platesnio sutarimo šiais klausimais visuomenėje?

Partnerystės institutas Lietuvoje – ar tai iš tiesų tik moralinio (vertybinio) pobūdžio dilema? O gal tai elementarus būdas spręsti praktines nesusituokusių tiek skirtingų, tiek tos pačios lyties porų problemas?

Diskusijoje dalyvauja:

– Viktorija Čmilytė-Nielsen (Lietuvos Respublikos Seimo narė, Žmogaus teisių komiteto narė, Liberalai)

– Mykolas Majauskas (Lietuvos Respublikos Seimo narys, Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD))

– Gintautas Paluckas (Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas, Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras)

– Tomas Vytautas Raskevičius (Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius)

– Doc. Liutauras Gudžinskas (VU TSPMI dėstytojas)

Diskusiją moderuoja portalo DELFI.lt žurnalistas Mindaugas Jackevičius. Kvietimai dalyvauti diskusijoje yra išsiųsti ir kitų Seimo frakcijų bei visuomeninių organizacijų atstovams, todėl diskusijos dalyvių sąrašas gali būti pildomas.

Diskusija įvyks gegužės 9 d. (antradienį), 18:00 val., VU TSPMI, 402 auditorijoje. Šis renginys yra Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL organizuojamo „Vaivorykštės dienų“ 2017 festivalio dalis. Pilną festivalio renginių programą galite rasti čia.