LGL kviečia į protestą prie Rusijos ambasados

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, norėdama atkreipti dėmesį į LGBT* asmenų persekiojimą ir šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje (Rusijos Federacija), organizuoja mitingą-piketą prie Rusijos Federacijos ambasados Lietuvoje. Solidarizuojantis su nuo Čečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo teroro nukentėjusiais homoseksualiais asmenimis, prie Rusijos Federacijos ambasados bus išskleista 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliava. Tikimės, kad ši akcija paragins Lietuvos Respublikos užsienio politikos formuotojus nelikti abejingus į rytus nuo mūsų valstybės sienų vykdomiems žmogaus teisių pažeidimams.

Mitingo dalyviai į mitingą-piketą prie ambasados Žvėryne (Latvių g. 53) kviečiami rinktis gegužės 13 d. (šeštadienį) 12 val. Įspūdinga vaivorykštės vėliava į renginio vietą bus atgabenta „Vaivorykštės autobusu“ – spalvomis, muzika, šūkiais „Už lygybę!” ir žmogaus teisių aktyvistais pripildytu atviru autobusu, savo kelione Vilniaus miesto gatvėmis džiuginantį ne tik miesto gyventojus, bet ir jo svečius. Tuo atveju, jei į renginio vietą norėtumėte atvykti „Vaivorykštės autobusu“, registruokitės el. pašto adresu diana@gay.lt iki gegužės 10 d.

Mitingas-piketas prie Rusijos Federacijos ambasados truks iki 12:30 val. Mitingo-piketo dalyviai bus kviečiami prisijungti ir prie tolimesnės „Vaivorykštės autobuso“ kelionės (jei tik nepritrūksime vietos). Po mitingo prie Rusijos Federacijos ambasados „Vaivorykštės autobusas“ pajudės link LR Seimo, kur 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliava bus išskleista dar kartą. Akcija prie LR Seimo bus siekiama išreikšti susirūpinimą dėl LR Seimo darbotvarkėje esančių iniciatyvų, kuriomis siekiama Lietuvoje apriboti pagrindines LGBT* asmenų žmogaus teises. „Vaivorykštės autobuso“ kelionę užbaigsime 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliavą išskleidę ant daug išbandymų atlaikiusio Gedimino kalno. Šiuo veiksmu tikimasi nusiųsti žinutę vilniečiams ir sostinės svečiams, kad Vilnius yra atviras ir tolerantiškas Europos miestas. Pozityvią energiją ir gerą nuotaiką garantuojame!

Renginį socialiniame tinkle FaceBook galima rasti čia.

Daugiau informacijos apie „Vaivorykštės dienų“ 2017 renginius ir jų pradžios laiką rasite LGL internetinėje svetainėje ir paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.