Tarptautinės LGBTI teisių organizacijos ILGA-Europe metinis Vaivorykštės žemėlapis ir indeksas atskleidė, jog LGBTI teisių padėtis Lietuvoje išlieka itin sudėtinga, paėjusiais metais buvusi 35-oje indekso vietoje, šiemet Lietuva krito į 36-ąją. Lietuvą lenkia kontroversiškai dėl savo LGBTI teisių užtikrinimo politikos vertinama Vengrija, taip pat valstybės kol kas dar tik siekiančios integracijos į ES: Bosnija ir Hercegovina, Albanija, Moldova, Serbija ir kitos. Tokį vertinimą lėmė LGBTI asmenų šeimos santykių teisinio pripažinimo trūkumas, LGBTI migrantų padėtis, translyčių asmenų teisių ir teisėtų interesų užtikrinimo trūkumas bei nepakankamas institucinis atsakas į neapykantos kalbą, kurios šaltiniu neretai tampa ir Lietuvos politikų pasisakymai.
ILGA-Europe pažymi, jog viešoji nuomonė tampa vis labiau poliarizuota ir smurtinė, ypač prieš translyčius asmenis, tačiau politinis ryžtas siekti LGBTI teisių pasiteisina. Didžiausią pažangą per pastaruosius dvylika mėnesių pasiekė šalys, kurios, įteisino apsisprendimo modeliu paremtą teisinį lyties pripažinimą,
Reitingas taip pat atskleidė, jog per pastaruosius 12 mėnesių šalys, uždraudusios interseksualių asmenų lytinių organų žalojimą, taip pat smarkiai pakilo į priekį. Belgija, Islandija, Moldova ir Ispanija, įtraukusios lytinę tapatybę tarp saugomų pagrindų savo lygių galimybių ir (ar) badžiamosios teisės aktuose, taip pat buvo įvertintos aukštensniais balais negu priaėjusiais metais.
Jau aštuntus metus iš eilės Malta užima pirmąją vietą šiame reitinge šiemet surinkusi 89 balus. Antroje vietoje yra Belgija, surinkusi 76 balus, Danija užima trečiąją vietą, surinkusi 76 balus ir dviem balais pakilusi dėl naujojo lygybės veiksmų plano, į kurį įtrauktos konkrečios priemonės dėl seksualinės orientacijos ir lytinės tapatybės.
Nacionalinė LGBTI teisių organizacija LGL savo ataskaitose tarptautiniams žmogaus teisių mechanizmams ne kartą pažymėjo nacionalinio lygmens strateginio žmogaus teisių dokumento, kuriame būtų įtrauktos nuoseklios LGBTI teisių pažangos priemonės, poreikį.
Nuo 2009 m., minint Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija, bifobija ir interseksualumu dieną (IDAHOBIT), kiekvieną gegužę išleidžiamame ILGA-Europe vaivorykštės žemėlapyje visos 49 Europos šalys vertinamos skalėje nuo 0 % (šiurkštūs žmogaus teisių pažeidimai, diskriminacija) iki 100 % (pagarba žmogaus teisėms, visiška lygybė).