LGL atstovės dalyvavo NVO mainų programoje Helsinkyje

Š. m. rugpjūčio 20-24 dienomis Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL atstovės dalyvavo projekto „Vaivorykštės teisės: LGBTI lygybės Europoje skatinimas“ NVO mainų programoje Helsinkyje (Suomija). LGL komunikacijos koordinatorė Eglė Kuktoraitė ir narė bei savanorė Nadežda Petruchina mainų programos savaitę turėjo galimybę susipažinti su Suomijos LGBTI organizacijos „Seta“ veikla bei dalyvauti susitikimuose su Suomijos nevyriausybinių organizacijų, Teisingumo ministerijos bei Lygybės ir Nediskriminavimo kontrolierių įstaigų atstovais.

Rugpjūčio 20 d.

Rugpjūčio 20 dieną Nacionalinės LGBT teisių organizacijos LGL atstovės apsilankė Suomijos LGBTI organizacijos „Seta“ būstinėje. Pirmąją vizito dieną LGL atstovės turėjo galimybę susipažinti su organizacijos darbuotojais ir dalyvavo susitikimuose su „Seta“ mokymų vedėja Marita Karvinen bei organizacijos vadove Kerttu Tarjamo, kurių metu geriau susipažino su organizacijos veiklos principais ir tikslais.

Rugpjūčio 21 d.

Rugpjūčio 21 d. LGL atstovės dalyvavo susitikime su „Seta“ darbuotoja Aleksina Tikkinen, kuri rūpinasi, kad vyresnio amžiaus LGBTI asmenys būtų įtraukti į organizacijos veiklas. Susitikimo metu „Seta“ atstovė atskleidė darbo su vyresnio amžiaus LGBTI asmenimis iššūkius bei specifinius šios grupės poreikius. Popietę LGL atstovės susitiko su „Seta“ atstove Teija Ryhta ir turėjo galimybę susipažinti su „Seta“ skėtinei organizacijai priklausančių regioninių jaunimo organizacijų veiklomis.

Rugpjūčio 22 d.

Rugpjūčio 22 d. LGL atstovės susitiko su „Helsinki Pride 2018“ prodiusere Senni Moilanen, kuri pasidalino patirtimi ieškant rėmėjų verslo atstovų tarpe. Popietę LGL atstovės turėjo galimybę dalyvauti susitikime su Suomijos Lygybės ir Nediskriminavimo kontrolierių įstaigų atstovais. Susitikimo metu LGL atstovės pristatė LGBT žmogaus teisių padėtį Lietuvoje ir domėjosi Suomijos pasiekimais lygių galimybių ir nediskriminavimo srityje.

Rugpjūčio 23 d.

Rugpjūčio 23 d. LGL ir „Seta“ atstovai dalyvavo organizacijos „Anti-racist Forum“ surengtuose mokymuose apie rasizmą LGBTI bendruomenės ir ją atstovaujančių organizacijų atstovų tarpe. Antrą dienos dalį LGL atstovės praleido susitikime su Suomijos Teisingumo ministerijos atstovais Michaela Moua ir Panu Artemjeff, kurie pristatė ministerijos Pagrindinių ir žmogaus teisių skyriaus veiklą.

Rugpjūčio 24 d.

Rugpjūčio 24 d. LGL atstovės susitiko su „Seta“ vyriausiaja socialine darbuotoja Maarit Huuska, kuri pristatė organizacijoje veikiančio Translyčių asmenų paramos centro veiklą. Popietę LGL atstovės neformalioje aplinkoje atsisveikino su „Seta“ atstovais ir tęsė pažintį su Helsinkio miestu.

 

„Džiaugiuosi turėjusi galimybę dalyvauti šioje NVO mainų programoje. Tikiu, kad tiek lapkričio mėnesį Vilniuje viešėję „Seta“ atstovai, tiek mes turėjome ko pasimokyti vieni iš kitų. LGBTI žmogaus teisių pergalės Suomijoje atėjo nelengvai, tad aktyvistai Lietuvoje galėtų pasimokyti iš suomių kantrybės ir ryžto siekiant užsibrėžtų tikslų,“ – komentavo LGL komunikacijos koordinatorė Eglė Kuktoraitė.

„Mane sužavėjo Helsinkis ir LGBTI bendruomenės kultūrinis gyvenimas šiame mieste. Vien hipsterių rajonėlyje, kuriame buvome apsistoję, buvo trys LGBTI bendruomenės susibūrimo vietos. Džiaugiuosi turėjusi galimybę susipažinti su „Seta“ bendruomenės telkimo veiklomis, dalyvauti queer poezijos skaitymuose ir sužinoti daugiau apie vietos bendruomenės istoriją,“ – įspūdžiais dalinosi LGL narė ir savanorė Nadežda Petruchina.

 

Projektu „Vaivorykštės teisės: LGBT* lygybės Europoje skatinimas“ plėtojamos LGBTI lygybės politikos priemonės keturiose valstybėse narėse: Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Projektą įgyvendina Suomijos Teisingumo ministerija, bendradarbiaudama su Socialinių reikalų ir Sveikatos ministerijomis bei nacionaline NVO koalicija „Seta – LGBTI Rights in Finland“, Suomijos vietos ir regionų valdžios institucijų asociacija ir Nacionaline LGBT* teisių organizacija LGL.

170-1024x117