Ji – „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtoja iš Izraelio, 2018 metų konkurso finale pergalę pasiekusi kudakuodama kaip višta ir rodydama vidurinį pirštą vaikinams. Bet ar LGBT teisės išliks jos sėkmės priešakyje?
Kaip tavo gyvenimas pasikeitė nuo tada, kai tapai „Eurovizijos“ dainų konkurso nugalėtoja:
„Meilė – nepakartojama. Pokytis, kurį žmonės patyrė Izraelyje ir visame pasaulyje, yra nepamainomas. Esu dėkinga galėdama prisidėti prie laimės, kurią žmonės jaučia po šio laimėjimo – malonu širdžiai, nes visus papirkome originalumu, autentiškumu. Aš stengiausi nebūti niekuo kitu ir visą laiką sunkiai dirbau.“
Apie laimėjimą atnešusios dainos „Toy“ žodžius:
„Daina ir pasirodymas buvo tai, ką mes turėtume laikyti įgalinančiu moteris. Nesu vidutinio sudėjimo pop muzikos žvaigždė ir neturiu galingo balso. Aš kudakuoju kaip višta ir darau ką noriu. Aš kontroliuoju situaciją, nedėviu aukštakulnių. Žmonės bijo kitoniškumo. Mes įžengiame į amžių, kuriame moterys randa savo balsą – kas yra nuostabu. Žmonės bijo, kai kažkas keičia nusistovėjusią tvarką. Didžiausia pergalė man yra tai, kad aš esu scenoje ir myliu save.“
Apie ryšius su LGBT bendruomene:
„Izraelio žmonės yra labai liberalūs. Mes turime didžiausias LGBT eitynes, kuriose žygiuoja ir švenčia 250 000 žmonių. Tai vienas šauniausių vakarėlių. Mano komandoje yra LGBT bendruomenės narių. Aš nematau LGBT kaip išskirtinio dalyko, nes jūs esate tiesiog žmonės. Jūs esate žmonės ir tai viskas, ką aš žinau. Aš dirbu su visokiais žmonėmis ir tai yra mano realybė.“
Apie naudojimąsi savo pasirodymu didinant LGBT žmogaus teisių matomumą Izraelyje:
„Turėčiau būti atsargi su tuo, ką darau. Suartėjusios širdys Izraelyje yra nuostabiausias dalykas, kuris galėjo nutikti, ir aš nenoriu sugadinti to. Pokyčių turi būti siekiama su meile, o ne karu ar kažkuo, kas erzina kitus žmones…. Kaip žmogus, kuris dideliam kiekiui žmonių padarė tiek daug, turiu būti atsakinga ir turiu daryti dalykus atsakingai. Aš galvoju apie būdą, kaip galėčiau prisidėti prie pokyčių ir didinti matomumą, bet nieko neerzinti. Taip aš iš situacijos išspaudžiu daugiausiai. Turime būti protingi, kantrūs, kuklūs ir mylintys.“
Ar šalys, pakankamai negerbiančios LGBT teisių, turėtų būti pašalintos iš „Eurovizijos“:
„Turi parodyti visiems, kad tu esi. Būk ten, jei nori kovoti ir parodyti, jog žmonės Rusijoje negali būti žudomi ir kad tai negali būti ignoruojama. Turi pakeisti pasaulį ir boikotavimas nėra atsakymas. Boikotavimas nėra atsakymas – meilė yra atsakymas. Eik, keisk, bendrauk ir kalbėk. Aš manau, kad tai yra tiesiausias kelias.“
Apie santuokos lygybės įteisinimą Izraelyje:
„Jis arti. Manau, kad tai pareikalaus laiko ir kantrybės. Santuokos lygybė, įsivaikinimo lygybė taps realybe.“
Kur Izraelyje turi vykti „Eurovizija“:
„Jeruzalė ir Tel Avivas yra 30 minučių vienas nuo kito – žmonės iš musės daro dramblį. Tai kvaila, kvaila, kvaila. Manau, kad „Eurovizija“ bus nuostabi abejose vietose. Pasirodymai gali vykti tiek Jeruzalėje, tiek Tel Avive. Izraelį galima skersai pervažiuoti per šešias valandas. Yra taip ir nėra čia ką daugiau pasakyti. Tikiuosi, kad imsimės spręsti svarbesnius dalykus.“
Apie kaltinimus dėl kultūrinės apropriacijos savo pasirodymo „Eurovizijoje“ metu:
„Aš užaugau su Pokemonais ir daugybe anime filmukų. Aš augau su ta kultūra ir tai yra mano širdyje – tai esu aš. Visą savo vaikystę rengiausi kaip Misty. Tai yra mano vidinis vaikas. Tai yra, kuo aš norėjau būti, ir tai yra mano herojai, todėl aš nežinau, apie ką jie kalba. Aš norėjau pagerbti savo dievaičius ir padaryti kažką įdomaus. Semtis įkvėpimo ir būti kūrybiška yra labai svarbu.
Aš nenoriu atsiprašyti, nes nemanau, kad padariau kažką blogo. Aš pagerbiau ir švenčiau save kaip pasaulio pilietę. Tik tiek. Aš nieko nepasisavinau dėvėdama kimono. Kas tai yra? Žmonės eksperimentavo su apranga ir darė įvairius dalykus metų metais. Jei tai kažką įžeidė, tai kvaila priežastis įsižeisti. Kaip visuomenė mes niekur nenukeliausime, jei nesivystysime ir nesisemsime įkvėpimo ir pagarbos vienas kitam.“
Apie naują kūrybą:
„Po dviejų mėnesių. Esu perfekcionistė. Jau yra pradėtų dalykų, tad gal anksčiau, bet dabar gastroliuoju. Kol gastroliuoju, aš kuriu ir mes turime galvoti apie tai, ką mes kalbėsime ir dainuosime. Jokios politinės žinutės, tik smagumas. Tai esu aš.“