LGL atstovė dalyvavo „IGLYO“ metinėje konferencijoje Zagrebe (Kroatija)

Š. m. rugsėjo 29 – spalio 1 dienomis Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL komunikacijos koordinatorė Eglė Kuktoraitė dalyvavo metinėje tarptautinės LGBTI jaunimo organizacijos „IGLYO“ konferencijoje Zagrebe (Kroatija).

Metinės „IGLYO“ konferencijos metu organizacijų narių atstovai turėjo galimybę aptarti „IGLYO“ veiklą, patvirtinti naujus narius, dalyvauti įvairiose dirbtuvėse, dalintis gerąja patirtimi, dalyvauti filmo apie LGBTI eitynes peržiūroje ir, žinoma, susipažinti su Kroatijos sostine Zagrebu. „IGLYO“ organizacijos narės išreiškė būtinybę greitai ir tinkamai reaguoti į kylančius LGBTI žmogaus teisių iššūkius ir įpareigojo „IGLYO“ Valdybos narius dirbti ŽIV/AIDS prevencijos srityje bei teikti paramą organizacijoms narėms, dirbančioms su LGBTI prieglobsčio prašytojais.

Konferencijos metu slapto balsavimo metu buvo išrinkti keturi nauji „IGLYO“ Valdybos nariai: Marine Kurtanidze (Gruzija), Anna Robinson (Belgija), Jorge Maria Londono (Švedija) ir Evan Ana Grm (Slovėnija).

Prie „IGLYO“ metinės konferencijos organizavimo ypatingai prisidėjo vietos organizacija „Zagreb Pride“, kurios atstovai ne tik pristatė organizacijos veiklą, bet ir užtikrino puikią muziką šokių aikštelėje. 2018 metais metinė „IGLYO“ konferencija vyks Edinburge (Jungtinė Karalystė).

„Džiaugiuosi, kad LGBTI jaunimo organizacijos geba vieningai kalbėti apie LGBTI žmogaus teisių problemas Europoje ir būti žingsniu priekyje, kai reikia prisidėti prie šių problemų sprendimo. Organizacijos narės paragino ir naujuosius Valdybos narius lanksčiai reaguoti į aktualijas LGBTI žmogaus teisių srityje bei prisidėti prie glaudesnio „IGLYO“ ir organizacijų narių bendradarbiavimo,“ – komentavo LGL komunikacijos koordinatorė.