Baisios patyčios pasiglemžė Lenkijos paauglio gyvybę

14-metis lenkas Kacperas neištvėrė bendraamžių patyčių dėl homoseksualumo. Praėjus savaitei nuo mokslo metų pradžios jis pasitraukė iš gyvenimo.

„Dieve, atleisk už mano įniršį. Esu piktas, bet ir bejėgis“, – taip savo pyktį dėl tautiečių priešiškumo homoseksualams apibūdino Opolės kunigas dominikonas Grzegorzas Krameris. Išgirdęs apie 14-mečio moksleivio Kacpero nusižudymą, dvasininkas baisėjosi, kad kraštiečiai skelbiasi katalikais, tačiau skleidžia tokią neapykantą, kad dėl jos netradicinės seksualinės orientacijos asmenys ryžtasi pasitraukti iš gyvenimo.

Gorčynos kaimelyje Lodzės regione gyvenęs Kacperas nusižudė vos po savaitės mokykloje. Berniukas nepaliko jokio atsisveikinimo laiško, tačiau mamai buvo prasitaręs, jog bendraamžiai nuolat šaiposi ir jis vis labiau bijo būti sumuštas.

Vaikinui grasino smurtu

Berniuko tėvai išsiskyrę. Su mama gyvenęs Kacperas gerai mokėsi, daug skaitė, gražiai piešė, tačiau labiau sutardavo su mergaitėmis nei su vaikinais, todėl bendramoksliai ėmė įtarinėti jį esant gėjumi. Gretimame Liaskų miestelyje mokyklą lankęs berniukas mokytojams nesiskundė dėl patyčių, bet šią vasarą paprašė motinos jį perkelti į mokyklą tolėliau esančiame Zdunska Volios mieste.

Anot motinos, naujoje mokykloje vienmečiai berniuką irgi ėmė užkabinėti, grasino po pamokų primušti. Sūnus vakare pareiškė, jog nenori nei lankyti naujos mokyklos, nei grįžti į buvusią, o ryte mama Kacperą rado nebegyvą.

„Stengiausi būti kuo geresnė mama, tačiau mano sūnus buvo per jautrus tokiai aplinkai, – pareiškė nusižudžiusiojo motina televizijai „NOWA TV“. – Jis buvo kitos orientacijos, kitaip rengėsi, dėl to patyrė patyčių, gąsdinimų ir to neatlaikė.“

Susipyko valdžios pareigūnai

64 prieš diskriminaciją ir už seksualinių mažumų teises kovojančios organizacijos išplatino bendrą pareiškimą, kuriame apkaltino vyriausybę ignoruojant netolerancijos problemą. Laiške buvo raginama tautiečius pagerbiant Kacperą šeštadienį uždegti žvakutes prie Švietimo ministerijos bei regioninių švietimo skyrių. Laiške homoseksualai ragino netylėti dėl patyčių ir grasinimų, kreiptis pagalbos į seksualinių mažumų organizacijas.

Bet šis laiškas įsiutino valdančiosios katalikiškos Teisės ir teisingumo partijos (TTP) atstovę parlamente Krystyną Pawlowicz. Ji pareiškė, kad dėl tokių tragedijų yra kalta ne vyriausybė, bet liberalai ir kairieji – pastarieji esą „palaiko iškrypėliškus santykius, o vėliau verkšlena, kad tautiečiai nėra tolerantiški“. „Nesėkite patologijos ir nebus mirčių derliaus. Nedemoralizuokite vaikų ir jaunimo“, – feisbuke parašė seimūnė.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL primena, kad jei jus aplanko mintys apie depresiją ar savižudybę, galite susisiekti su „Jaunimo linijoje“ budinčiais savanoriais konsultantais (tel.: 8 800 28888, skambinti galima VISĄ PARĄ). Linijoje budintiems konsultantams yra vedami LGBT* jautrumo mokymai, todėl į visus Jūsų klausimus bus atsakyta pagarbiai ir palaikančiai.

Taip pat galite skambinti į LGL biurą (tel.: 8 5 2610314, d.d. 9:00-18:00) arba rašyti mums elektroniniu paštu office@gay.lt. Į Jūsų užklausimą mūsų darbuotojų kolektyvo nariai atsakys per 24 val.