LGBT* priešiškos skrajutės virs vestuviniais konfeti vienalytėms poroms

Prieš š. m. gegužės 22 dieną Airijoje vyksiantį referendumą dėl tos pačios lyties asmenų santuokos, šalies sostinėje Dubline įsikūrusi rankų darbo popieriaus parduotuvė „Daintree Paper“ pasiūlė naują paslaugą vienalytėms poroms – vestuvinius konfeti, pagamintus iš LGBT* asmenims priešiškų skrajučių ir lankstinukų.

Artėjant šalyje rengiamam referendumui dėl santuokos lygybės įteisinimo, prieš LGBT* asmenų teises nusiteikę aktyvistai ėmėsi platinti diskriminuojančius ir neapykantą kurstančius lankstinukus su užrašais „būdamas homoseksualus susirgsi vėžiu“ bei „santuokos lygybė privers vaikus klausytis sodomijos garsų“.

Siekdami išreikšti paramą šalies LGBT* bendruomenei, kūrybiški popieriaus parduotuvės meistrai pasirinko ekologišką bei aplinkai draugišką sprendimą. Įsitikinę, jog tos pačios lyties airių poros jau netrukus turės galimybę susituokti, popieriaus parduotuvės „Daintree Paper“ darbuotojai ėmesi perdirbti homofobiškas skrajutes į vestuvinius konfeti vienalytėms poroms.

Popieriaus įmonės atstovai taip pat aktyviai paragino Airijos pilietinę visuomenę nelikti abejingą neapykantos prieš pažeidžiamas visuomenės grupes kurstymui ir persiųsti visą homofišką literatūrą „Daintree Paper“ dirbtuvėms. Rankų darbo popieriaus meistrai iš Dublino taip pat pasižadėjo visą vestuvinių konfeti pardavimų pelną pervesti į socialinės kampanijos „Balsuok Taip“ fondą.

„Tikime, jog iš popieriaus galima pagaminti gražių dalykų. Taigi kai prieš referendumą dėl santuokos lygybės popierius buvo panaudotas spausdinti neteisybę, kilo mintis jį perdirbti. Siekiame surinkti visas žmogaus orumą žeminančias skrajutes, lankstinukus bei kitą negatyvią spausdintą informaciją ir perdirbti ją į šį tą pozityvaus. Tepavirsta visa diskriminavimą kurstanti informacija nuostabiais vestuviniais konfeti!“ – ragina „Daintree Paper“ įmonės reklama.

Asociacija LGL primena, kad dauguma neapykantos nusikaltimų, tarp jų ir išpuolių prieš LGBT* ar LGBT* laikomus asmenis lieka nepranešta arba neįvertinami jų tikrieji motyvai (homofobija, bifobija, transfobija), o nusikaltėliai lieka nebaudžiami. Todėl skatiname pranešti apie patirtus, matytus arba žinomus neapykantos nusikaltimus ir neapykantos kurstymą teisėsaugos pareigūnams. Taip pat apie neapykantos nusikaltimus ir neapykantos kalbą galima pranešti užpildant nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL nuolat veikiančią anoniminę nusikaltimų pranešimo anketą.