LGBT* pasimatymų programėlės kūrėjai įsipareigojo kovoti prieš ŽIV stigmatizavimą

Paskelbta novatoriško LGBT* pasimatymų programėlių savininkų, sveikatos apsaugos vadovų bei su ŽIV infekuotaisiais dirbančių organizacijų susitikimo ataskaita.

Septynių populiariausių LGBT* pažinčių svetainių ir programėlių kūrėjai bendradarbiavo su pirmaujančiomis JAV AIDS organizacijomis ir aptarė ŽIV bei kitų lytiškai plintančių ligų tyrimų ir prevencijos skatinimo strategiją. Pažinčių svetainių ir sveikatos apsaugos lyderių susitikimo San Franciske rezultatai pateikiami naujoje ataskaitoje, kurios duomenimis, JAV 20% gėjų ir biseksualių vyrų yra ŽIV infekuotieji. Trys iš penkių LGBT* vyrų savo partnerį sutinka pažinčių svetainėje.

Susitikime rugsėjį dalyvavo programėlių ir svetainių „BarebackRT“, „Daddyhunt“, „Dudeanude“, „Gay.com“, “Grindr“, „PozPersonals“ ir „SCRUFF“ atstovai. „Šių pažinčių svetainių savininkai pasakė garsiai ir aiškiai: jie įsipareigoja didinti bendruomenės sąmoningumą sveikatos klausimais ir prisidėti prie ŽIV prevencijos,“ – sakė San Francisko AIDS fondo direktorius Timas Patriarca.

„Šie puslapiai ir programėlės turi didelį pasiekiamumą. Jų savininkai nori išsiaiškinti, kaip galėtų prisidėti prie LPL prevencijos iniciatyvų. Jie pademonstravo kolektyvinę atsakomybę,“ – didžiavosi daugiau kaip šešis milijonus vartotojų turinčios programėlės „Grindr“ atstovas Sidney‘s Stokesas. „Daugelį metų norėjome padėti, tačiau nebuvome tikri, kaip geriausia tai padaryti,“- teigė jis.

„Daugeliui svetainių ir programėlių savininkų reikalinga visuomenės sveikatos specialistų patirtis ir patarimai, padėsiantys išsiaiškinti, kokios strategijos turės stipriausią poveikį, – susitikime teigė programėlės „Mister“ vadovas Carlas Sandleris.

Susitikime sutarta, jog svetainių ir programėlių savininkai prie ŽIV prevencijos prisidės ragindami vartotojus atlikti profilaktinius tyrimus. Be to, LGBT* pažinčių svetainėse bus pateikiama daugiau informacijos apie apsisaugojimą nuo ŽIV bei kitų LPL.