LGBT* centre lankėsi ESBO atstovai ir patyrusieji neapykantos nusikaltimus

Š. m. lapkričio 7 dieną Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovai ir neapykantos nusikaltimus seksualinės orientacijos pagrindu patyrę asmenys lankėsi LGBT* bendruomenės centre.

Susitikimo metu LGBT* bendruomenės nariai pasidalino skaudžia patirtimi, kuri leido ESBO pareigūnams iš arti susipažinti su realiais diskriminacijos atvejais. Savo ruožtu ESBO organizuos mokymus policijos pareigūnams, nukreiptus į efektyvesnio neapykantos nusikaltimų tyrimo plėtojimą.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, įgyvendindama JAV Valstybės departamento ir JAV Ambasados Lietuvoje finansuojamą projektą „Efektyvaus atsako neapykantos nusikaltimams seksualinės orientacijos pagrindu plėtojimas“, taip pat vykdys specifinius mokymus dėl neapykantos nusikaltimų atkreipiant dėmesį į seksualinės orientacijos pagrindą teisėsaugos pareigūnams.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL kviečia visus patyrusius ar mačiusius neapykantos atvejus dalyvauti asociacijos LGL vykdomoje apklausoje, kurią galite rasti adresu http://lgl.lt/hatenomore.