LGBT bendruomenės centre vyko kūrybinės dirbtuvės, skirtos paminėti biseksualių asmenų matomumo dieną

Rugsėjo 22 dieną, ketvirtadienį, susitikome LGL bendruomenės centre, paminėti biseksualų matomumo dienos, kuri pasaulyje švenčiama rugsėjo 23d. Nepaslaptis, kad biseksualūs asmenys, kartais yra nematomi LGBT bendruomenėje, tad apie juos sklando daug mitų (keli jų aprašomi čia). Tačiau yra didelis skirtumas tarp skaitymo apie tai ir realaus patyrimo. LGL savanorės Justė ir Ingrida, tam tikslui, parengė seminarą biseksualumo tema. Įdomu kaip jis vyko? Savo įspūdžiais dalinasi EVS savanorė Veronika.
Justės ir Ingridos paruoštas seminaras buvo lengvai prieinamas kiekvienam. Tą dieną nebuvau nusitekusi per daug bendrauti, tačiau pirmoji veikla padėjo lengvai užmegzti pokalbius, net ir su pirmą kartą sutiktais žmonėmis. Mūsų užduotis buvo nupiešti didelį laikrodį, tada pagal laiką paskirti „pasimatymus“ kitiems dalyviams ir užrašyti jų vardus prie laikrodžio skaičių. Kai visi atliko užduotį, „susitikinėjimai“ galėjo prasidėti. Ingrida pranešdavo laiką ir „pasimatymo“ temą, tada poros kalbėdavo vieną minutę duota tema, pavyzdžiui: „beprotiškiausias dalykas kurį esate padarę“ ar „kokį žmogų norėtumėte įkūnyti jei galėtumėte“. 
 
Antroji veikla – istorijų pasakojimai – taip pat buvo labai neformali ir prisidėti prie jos buvo galima bet kuriame etape. Pirmiausia visi turėjo užrašyti kokį nors norą ant lapelių, kurie vėliau buvo sumaišyti. Tada savanoris traukdavo norą iš dubens ir pasakodavo istoriją taip, lyg tas noras jau yra išsipildęs, o klausytojai turėdavo atspėti koks buvo noras. Pasakodamas istoriją dalyvis turėdavo į ją įtraukti su biseksualumu susijusį terminą, (jį vėliau bendrai aptardavome), kurį išsitraukdavo iš kito dubens, ankščiau paruošto Justės. Dėka gero užduoties parengimo, man buvo labai lengva dalintis pasakojimu, o kadangi į istorijas įtraukdavom ir terminus, tai vėliau buvo lengviau apie juos diskutuoti. 
 
Kaip dalyvei, man, seminaras buvo galimybė sužinoti daugiau apie požiūrį į biseksualumą. Net laikydama save pakankamai išmanačia LGBT* sritį, visada atrandu joje naujų dalykų ir temų diskusijoms. Pagrindinė priežastis, dėl kurios nusprendžiau apsilankyti seminare, buvo mano suvokimas, kad pati turiu kažkokius išankstinius nusistatymus apie biseksualius asmenis, kurie kyla iš asmeniniės patirties trūkumo šia tema. Susitikimai ir pokalbiai su žmonėmis identifikuojančias save biseksualiais, padėjo geriau juos suprasti, o šis seminaras tapo puikia proga įgauti asmeninės patirties. 
 
Man patiko, kad dalyviai seminare naudojosi galimybe patobulinti savo anglų kalbos žinias, net jeigu ir buvo įmanima renginį vesti dveim kalbomis, ( lietuvių ir anglų) žmonėms, kurie nesijaučia užtikrintai išreikšdami save užsienio kalba.”
Jeigu tai tave sudomino ir norėtum apsilankyti panašiuose renginiuose, kuriuos ruošiame LGL bendruomenės centre, užsuk į mūsų FB puslapį arba kalendorių tinklalapyje. Iki susitikimo pas mus!

unnamed

Asociacija LGL įgyvendina  10 mėnesių projektą „Matomumo ir lygybės link“ (“Heading Towards Visibility and Equality”), remiamą Erasmus+ programos EST (Europos savanoriška tarnyba).