Lenkijos opozicijos balsu tampa homoseksualus Slupsko meras

Lenkijos valdančioji dešiniųjų „Įstatymo ir teisingumo“ vyriausybė jau pasižymėjo prieštaringais abortų, migracijos ir žodžio laisvės ribojimo įstatymais. Tuo metu opozicijos gretose vis ryškiau žiba charizmatiškas liberalus 40-metis Slupsko miesto meras Robertas Biedronas.

R. Biedronas – pirmas homoseksualumo neslepiantis Lenkijos meras, vis garsiau reiškiantis savo nuomonę ir suteikiantis liberaliems rinkėjams viltį, kad jie turės savo lyderį 2020 metų prezidento rinkimuose. Slupsko meras labai skiriasi nuo kitų Lenkijos politikų. Jis atvirai palaiko liberalias vertybes ir skatina atvirų durų politiką.

Slupsko žmonės gali laisvai užeiti į miesto savivaldybę ir čia pat pakalbėti su meru. Kartais R.Biedronas netgi pastato miesto centre raudoną sofą, ant kurios rinkėjai gali prisėsti kartu su meru ir papasakoti apie miesto problemas.

„Aš praleidžiu visą dieną pilyje, bet neleisiu sau užsidaryti protinėje pilyje. Negaliu priimti sprendimų, jei nejaučiu miesto pulso“, – teigė Slupsko meras, turėdamas galvoje tai, kad savivaldybė įkurta neogotikiniame 1901 metų statybos pastate.

Miesto gyventojai nebijo kreiptis į merą. Net pagyvenę žmonės drąsiai kreipiasi į homoseksualumo neslepiantį R.Biedroną, kuris visada stengiasi jų išklausyti.

„Jis bando parodyti, kaip vietos valdžia ir demokratija turi veikti“, – teigė 30-metis Slupsko gyventojas Michalas. „Kad valdžia turėtų tarnauti žmonėms, o ne niekinti juos“, – pridūrė vyras.