Po „Brexit“ balsavimo JK žymiai išaugo homofobinių neapykantos nusikaltimų skaičius

LGBT labdaros organizacija „Galop“, kovojanti prieš smurtą, praneša, kad po „Brexit“ balsavimo homofobiniai išpuoliai per 3 mėnesius išaugo 147 proc.

Labdaros organizacija „Galop“, kuri remia homofobinių išpuolių aukas, teigia, kad po birželio mėnesį įvykusio referendumo balsavimo, per 3 mėnesius neapykantos nusikaltimų skaičius Jungtinėje Karalystėje išaugo 147 proc.

Skaičiai verčia nerimauti, kad neapykanta, išaugusi po „Brexit“ balsavimo, neapsiriboja rasiniu ar religiniu priešiškumu.

Kai liepos mėnesį dienraštis „The Independent“ tyrė rasizmą, pasireiškusį po referendumo, dienraštis taip pat pastebėjo, kad padidėjo ir  išpuolių prieš LGBT asmenis skaičių.

Vieno įvykio, įvykusio 2 dienas po paskelbtų referendumo rezultatų, metu būrys žmonių, ėjusių per Drury Lane gatvę Londone, rėkė: „Pirmiausia išvysime lenkus, o tada gėjus“.

„Galop“ labdaros organizacijos neapykantos nusikaltimų ataskaita „Hate Crime Report“ atskleidė, kad keturi iš penkių (80 proc.) 467 apklaustų LGBT žmonių bent kartą gyvenime yra patyrę neapykantą, o vienas iš keturių (25 proc.) buvo fiziškai užpulti.

Nik Noone, „Galop“ labdaros organizacijos vyriausiasis pareigūnas, dienraščiui „The Guardian“ pareiškė: „JK reaguojama į neapykantos nusikaltimus beveik greičiausiai pasaulyje, tačiau neapykantos nusikaltimų įstatymai toli gražu nėra tobuli. Didžiausia laisvės atėmimo bausmė, kurią teismas gali skirti dėl homofobiško užpuolimo, yra šeši mėnesiai. Tai yra tik ketvirtadalis didžiausios dviejų metų laisvės atėmimo bausmės už rasitinį ar tikėjimo išpuolį.“