Latvijos aktyvistai išleido paskaitų ciklą „Drag karalių istorijos 101“

Latvijos drag karalių kolektyvas išleis pirmąjį iš penkių epizodų iš savo naujo vaizdo paskaitų ciklo „Drag King Vēstures īskurss“ („Drag karalių istorijos 101“). Pirmojo epizodo premjera – 2020 m. liepos 27 d.

Ši naujas paskaitų ciklas buvo sukurtas siekiant supažindinti platesnę auditoriją su drag karaliais ir jų istorija, pradedant nuo XVI a. ir einant iki pat šių dienų. Vaizdo paskaitas veda karūnuotas 2019 metų Latvijos drag karalius Emmanuele Lampá, taip pat žinomas kaip performanso menininkė Laura Šterna. Pirmasis epizodas yra skirtas „drag“ terminologijai apibrėžti ir aptarti vyrų lytinę tapatybę bei performatyvų vyriškumą pokalbyje su Danu Avangardu (latvis, translyčių žmonių teisių aktyvistas).

Siekiant pasiekti platesnę auditoriją Baltijos šalyse, vaizdo įrašai buvo sukurti latvių kalba, su subtitrais latvių, anglų ir rusų kalbomis. Nauji epizodai bus išleidžiami kartą per mėnesį, o paskutinis iš jų pasirodys prieš pat naująjį Baltijos drag karalių festivalį internete 2020 m. lapkričio mėn.

Latvijos drag karalių kolektyvas buvo įkurtas siekiant suorganizuoti pirmąjį Latvijos drag karalių festivalį 2019 m. Rygoje, Latvijoje. Festivalis buvo skirtas drag karalių pasirodymams (teatrališkam vyriškumo tyrinėjimui ir įsikūnijimui). Latvijos drag karalių kolektyvo misija yra sukurti labiau įtraukią visuomenę Latvijoje didinant LGBT+ bendruomenės narių ir lytinės tapatybės matomumą ir supratimą. Siekiama iš naujo permąstyti tradicinį vyriškumo supratimą ir išplėsti saugias erdves pasitelkiant drag, švietimą ir diskusijas. Taip pat kolektyvas siekia ryžtingai nepaklusti diskriminuojantiems įstatymams ir pasaulėžiūroms Latvijoje. Platforma siekia suburti aktyvistus ir menininkus iš Latvijos ir Baltijos regiono, kad sustiprintų LGBT+ ir feministinį aktyvizmą.

Follow Latvian Drag King Collective’s social media to watch the video and get updates on the next episodes on Facebook, Instagram and Youtube.

Sekite Latvijos drag karalių kolektyvo socialinės žiniasklaidos paskyras, kad pamatytumėte vaizdo įrašą ir gautumėte pranešimus apie kitus epizodus per „Facebook“, „Instagram“ ir „Youtube“.

„Drag King vēstures īskurss“ („Drag karalių istorijos 101“) rengia Latvijos drag karalių kolektyvas su finansine parama iš „Awesome Without Borders“ ir „Harnisch“ fondo. Dėkojame mūsų rėmėjams „BBrental“, Latvijos kultūros akademijai („Zirgu Pasts“) ir Latvijos nacionalinei bibliotekai.