Lapkritį – internetinis Baltijos šalių festivalis „Drag King 2020“

Lapkričio 21–28 dienomis Latvijos „Drag King“ kolektyvas organizuoja Baltijos šalių „Drag King 2020“ festivalį, kurio metu vyks seminarai, diskusijos ir gyvi pasirodymai. Festivalio „Baltic Drag King“ tikslas – pakviesti daugiau žmonių išbandyti „drag“ atlikimo meną ir šviesti visuomenę apie „drag“ meną ir jo indėlį į LGBT+ bendruomenės kultūrą. Visi renginiai bus transliuojami internetu.

Festivalis bus atidarytas virtualioje „drag king“ dirbtuvėje, kurią ves „drag“ atlikėjas iš Jungtinės Karalystės LoUis CYfer. Visą savaitę vyks diskusijos apie vyriškumą, karantino poveikį „drag“ atlikėjams, atviro mikrofono naktis, paskaita apie „drag“ karalių istoriją ir įvadas į projektų rašymą. Festivalis bus baigtas paskutiniuoju „Baltic Drag King Show 2020“ renginiu, kuriame „drag“ karaliai varžysis dėl karūnos ir „Baltic Drag King 2020“ titulo.

Latvijos „Drag King“ kolektyvas buvo įkurtas organizuojant pirmąjį 2019 m. Latvijos „Drag King“ festivalį Rygoje, Latvijoje. Festivalis buvo skirtas „drag king“ spektakliams (teatrališkam vyriškumo tyrinėjimui ir įkūnijimui). Latvijos „Drag King“ kolektyvo misija yra kurti įtraukesnę visuomenę Latvijoje, didinant LGBT+ bendruomenės matomumą. Kolektyvas siekia aptarti tradicinio vyriškumo supratimo žalą ir išplėsti saugias erdves pasitelkiant švietimą ir diskusijas. Platforma siekia suburti aktyvistus ir menininkus iš Latvijos ir Baltijos regiono, kad sustiprintų LGBT+ ir feministinį aktyvumą.

Norėdami kreiptis ir gauti daugiau informacijos apie renginius, eikite į Latvijos „Drag King“ kolektyvo „Facebook“ puslapį https://www.facebook.com/DragKingLV/ arba rašykite dragkinging.lv@gmail.com.

Viviannos Marijos Stanislavskos sukurta festivalio vizualinė tapatybė.

Festivalį finansiškai remia Valstybinis kultūros sostinės fondas ir FRIDA fondas. Partneriai ir rėmėjai: „Active Rainbow“, LGBT namai Rygoje, LGBT ir jų draugų asociacija „Mozaīka“, „Pride.lv“, Estijos LGBT teisių asociacija, asociacija LGL, „Y“? festivalis, „Sapfo“ festivalis, „SexyStyle“, „Ascendum“, Gardaisas, Europos karūnos vadovai, Benji Knewmanas.

Informaciją parengė: Mētra Saberova

El. Paštas: dragkinging.lv@gmail.com

Telefonas: +44 7721935337