Kijeve apsilankęs E. Johnas prabilo apie LGBT* asmenų padėtį Ukrainoje

Š. m. rugsėjo 12 dieną legendinis britų dainininkas Eltonas Johnas Ukrainos sostinėje Kijeve dalyvavo Europos strateginiame forume. Čia jis bendravo su ilgamečiais savo draugais – milijardieriais Victoru ir Elena Pinčukais, kurie aktyviai kovoja prieš AIDS ir už lygias LGBT* asmenų teises, praneša naujienų portalas lrytas.lt. 68-erių E.Johną lydėjo jo partneris Davidas Furnishas. Ukrainiečiams dainininkas turėjo vieną svarbią žinutę: būti tolerantiškiems ir pripažinti lygias teises visiems, nepriklausomai nuo asmens rasės ar seksualinės orientacijos.

E. Johnas teigė, kad Ukrainoje LGBT* asmenų padėtis vis dar nėra gera ir priminė apie LGBT* bendruomenės eitynes Kijeve šių metų birželį. Jų vieta turėjo būti laikoma paslaptyje ir LGBT* eitynes lydėjo dvigubai daugiau policininkų, nei buvo jų dalyvių. Ir vis tiek, kaip pastebėjo dainininkas, dalyviai buvo užpulti. „Eitynės truko 10 minučių. Tai įvyko šiame mieste, – kalbėjo Kijeve apsilankęs E. Johnas. – Taigi, aš jums sakau – dar liko nueiti ilgą kelią“.

E. Johnas pabrėžė, kad jei Ukraina mėgina išsilaisvinti iš savo praeities ir sukurti „naują“ tautą, ji taip pat turi įsisavinti tolerancijos vertybes bei žmogaus teises. Homoseksualus dainininkas teigė, kad tai ne tik moraliai teisingas požiūris, bet ir ekonomiškai naudingas pasirinkimas, nes darbdaviams daug labiau apsimoka pripažinti įvairovę.

„Prašau saugoti teises ir orumą žmonių, kurie ateina jums dirbti, – į darbdavius kreipėsi E.Johnas. – Tai ne tik morališkai teisingas, bet ir protingas pasirinkimas“. Žmonių priėmimas yra „atviros, tolerantiškos ir demokratiškos visuomenės matas. Aš prašau pasiekti tokį lygį supratimo, kuris jums atrodo neįmanomas“. Dainininkas taip pat pridėjo, kad pasaulis „turi du dalykus, kurie gali draugėn suvesti žmones, kurie vienas kito nekenčia – muzika ir sportas“.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL sveikina tvirtą dainininko Eltono Johno poziciją dėl įvykių Ukrainos Respublikoje, kurių metu neproporcingai ribojamos ir pažeidinėjamos prigimtinės LGBT* asmenų žmogaus teisės. Tikime, jog Ukrainos Respublikos kelias į pliuralizmo principais paremtą demokratinę santvarką nėra įmanomas be pagarbos visoms visuomenės grupėms be išimties.

Š. m. rugpjūčio 18 dieną, solidarizuodamasi su Ukrainos LGBT* asmenų bendruomene, nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL oficialiu laišku kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, kuriame ragina atsižvelgti į 2013 metais patvirtintas Europos Sąjungos užsienio politikos gaires skatinant pagarbą LGBT* asmenų žmogaus teisėms santykiuose su trečiosiomis šalimis ir nedelsiant išreikšti oficialią poziciją dėl įvykių Odesos mieste Ukrainos Respublikoje. Nepaisant asociacijos LGL raginimų, tiek mūsų valstybės vadovai, tiek Užsienio reikalų ministerijos atstovai iki šiol nėra pateikę oficialios pozicijos dėl LGBT* asmenų žmogaus teisių pažeidimų Ukrainoje.