„Auksinį liūtą“ laimėjo Venesuelos LGBT* drama „Iš toli“

Venesuelos niūri drama „Iš toli“ („Desde Alla“), pasakojanti istoriją apie slopinamą tos pačios lyties asmenų meilę, per š. m. rugsėjo 12 dieną vyksią ceremoniją, kurioje išsiskyrė Lotynų Amerikos kūrėjų darbai, laimėjo pagrindinį Venecijos filmų festivalio apdovanojimą – „Auksinį liūtą“. 72-ojo tarptautinio kino festivalio geriausio filmo apdovanojimą Lorenzo Vigaso debiutinei juostai nusprendė skirti žiuri, kuriai pirmininkavo meksikiečių režisierius Alfonso Cuarono.

Filmo „Iš toli“ siužetas sukasi apie Karakaso gyventoją Armandą, suvaidintą aktoriaus Alfredo Castro, klestintį vidutinio amžiaus vyrą, kurį traukia vyrai, bet kuris pasitenkina tuo, kad jie už pinigus išsirengia jo namuose. Reikalai ima keistis, kai jis susitinka Elderį, Luiso Silvos suvaidintą paauglį iš kur kas šiurkštesnės ir smurtingesnės gatvės aplinkos, ir kai netikėtai tarp jų užsimezgus artimesniems santykiams ima atsiskleisti tamsios Armando praeities paslaptys.

„Tai kiek netikėta, bet žinau, kad jis bus gerai sutiktas šalyje, kurioje pastaruoju metu turime problemų“, pareiškė L. Vigasas, atsiimdamas apdovanojimą. Savo apdovanojimą jis dedikavo tėvynei, kuri patiria politinius ir ekonominius neramumus, ir pridūrė, kad filmai gali padėti Lotynų Amerikai „pasimokyti iš praeities klaidų“.

„Mes turime problemų, bet esame labai pozityvūs, – sakė jis. – Esame nuostabi tauta.“ „Nestačiau filmo, kad jis patiktų visiems, – pažymėjo Venesuelos kūrėjas. – Stačiau jį tam, kad žmonės kalbėtų apie daugelį problemų, kurių turime Venesueloje, – socialinių, ekonominių ir politinių problemų, kurių yra ir kitose Lotynų Amerikos šalyse.“

Iš filmų, parodytų festivalyje, galima spręsti ir apie tai, kas galėtų pretenduoti į „Oskarus“, – tai visų pirma J. Deppas, suvaidinęs Bostono gangsterį režisieriaus Scotto Cooperio (Skoto Kuperio) filme „Juodosios mišios“ („Black Mass“), ir Eddie Redmayne`as, kuris persikūnijo į translytę moterį Tomo Hooperio filme „Mergina iš Danijos“ („The Danish Girl“).